Przyszłość zeroenergetycznej stolarki otworowej

Podziel się:
Od 2021 r. wszystkie nowowybudowane budynki mają być niemal zeroenergetyczne – takie wymogi stawia przed nami Unia Europejska. Nieco wcześniej, bo już od 2019 r. tym wymogom podlegać będą obiekty użyteczności publicznej. Współczesne budownictwo dąży do minimalizowania strat energii, stawiając nowe wyzwania również przed branżą stolarki otworowej, której zadaniem ma być znaczne ograniczenie strat ciepła. Czy branża jest na to gotowa? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas targów BUDMA 2105, które odbędą się w Poznaniu w dniach 10-13 marca 2015r.

 Fot. MTP Fot. MTPW ciągu czterech dni, podczas największych w tej części Europy targów dedykowanych budownictwu, będziemy mieli okazję poznać najnowsze propozycje producentów stolarki otworowej. Nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania i inteligentne systemy w znacznym stopniu niwelujące efekt „ucieczki” ciepła - wszystko po to aby nie tylko sprostać unijnym wymogom, ale też w znacznym stopniu przyczynić się i do ochrony środowiska i dbania o portfel ostatecznego użytkownika – ich zastosowanie wiąże się przecież z odczuwalnymi oszczędnościami. Nie bez znaczenia pozostają również aspekty estetyczne. Doskonale dopasowane okna, drzwi, balustrady, markizy, bramy i pozostałe, równie ważne elementy designu budynku czy też mieszkania, są brane pod uwagę już na etapie prac nad projektem architektonicznym. I tutaj branża stolarki otworowej staje na wysokości zadania, oferując swoim klientom rozwiązania nie tylko zaawansowane technologicznie, ale też „przyjemne dla oka”. Perły designu stolarki otworowej podziwiać będzie można m.in. w ramach specjalnego projektu „Strada di Architettura”, specjalnej ścieżki zwiedzania, na której eksponowane będą produkty wyróżniające się pod względem jakości, funkcjonalności, ale przede wszystkim właśnie designu.

 Fot. MTP Fot. MTP Już dzisiaj wiemy, że wśród wystawców targów będziemy mogli zapoznać się z najnowszą ofertą takich firm jak m.in. D.R.E, Krat-Met, Invado, Entra, Pol-Skone, Centurion R, Fakro, Bamar-Pol, Drutex, Dako, Budvar, Mirox, Eko Okna, MOL, M&S, Sonarol, Vetrex, Pozbud, Małkowski czy też Pinus. Zgłoszenia do kolejnej edycji targów BUDMA wciąż spływają, możemy zatem liczyć na naprawdę silną reprezentację branży stolarki otworowej, pozwalając na kompleksowe zapoznanie się z ofertą rynkową.
REKLAMA:

 Fot. MTP Fot. MTP Nielada gratką dla firm wytwarzających i dystrybuujących maszyny oraz narzędzia dla segmentu stolarki, jak również komponenty i półprodukty będą targi WinDoor-tech, które wracają na targową arenę po rocznej przerwie. Targi WinDoor-tech to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z pełną ofertą rynkową dla producentów okien, drzwi, bram i systemów fasadowych, jak również dla projektantów i środowisk naukowych. I tutaj możemy liczyć na wiele nowych, technologicznie zaawansowanych rozwiązań, które zaprezentują m.in. takie firmy jak G-U, Aluma, Fimtec, R&D Tech, Urban, Elumatec czy też AIB. W ramach targów podziwiać będzie można również w pełni funkcjonalny, pełnowymiarowy, zaawansowany park maszyn produkujący okna w czasie rzeczywistym przy użyciu najlepszych komponentów. Projekt „Fabryka Okien na Żywo” to niepowtarzalna na skalę europejską prezentacja rozwiązań pozwalających na dynamiczny rozwój w biznesie.

Marzec przyszłego roku zapowiada się zatem niezwykle interesująco za sprawą targów BUDMA oraz WinDoor-tech i tego co zaprezentuje branża stolarki otworowej. Już wkrótce przedstawimy Państwu więcej szczegółów o najważniejszych wydarzeniach, które znajdą się w programie targów BUDMA 2015. Aktualne informacje znaleźć będzie można także na stronie www.budma.pl oraz www.windoortech.pl.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
#okna #wiadomości #targi #okna i drzwi #mtp

Więcej tematów: