Biokominki jako uzupełnienie wnętrza, tarasu lub ogrodu

Podziel się:
Biokominki, które stają się coraz popularniejszym elementem wystroju i źródłem przyjemnego ciepła. To dzięki nim możemy przeobrazić wnętrze, stworzyć urokliwą atmosferę na tarasie lub w domowym zaciszu. Niedrogą, a przy tym efektowną metamorfozę domu.

Fot. kratki.plFot. kratki.pl

Rodzaje biokominków:

1. Echo domowego ogniska

Biokominek ECHO to urządzenie o owalnym kształcie i formie, która harmonijnie wpisze się w wystrój nowoczesnego wnętrza lub urozmaici taras. Otwarta z obu stron konstrukcja umożliwia podziwianie palącego się płomienia i ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu. Niewielkie kształty i lekkość biokominka (waga 7,8 kg) pozwalają na swobodne przenoszenie. Specjalny pojemnik z wkładem absorbującym dodatkowo wyklucza ryzyko rozlania się paliwa, nawet podczas przypadkowego przechylenia. Materiał pojemnika na biopaliwo wykonano ze stali nierdzewnej, a obudowa ze stali pomalowana jest trwałą farbą strukturalną. Biokominek dostępny jest w wersji czarnej, białej oraz granito. Dodatkowym wyposażeniem urządzenia mogą być odporne na wysokie temperatury ozdobne kamienie oraz drewienka ceramiczne, imitujące naturalny opał – taki element dekoracyjny umieszczony w płomieniach w pełni oddaje wizję żywego ognia.

Biokominek ECHO - cena: 260 zł.
Biokominek Romeo, fot. kratki.plBiokominek Romeo, fot. kratki.pl

2. Romantyczne tango i romeo

Prawdziwą ozdobą mogą się stać również biokominki o prostokątnych kształtach, osłonięte z każdej strony zabezpieczającą szybą. Taki jest model TANGO, występujący w czterech różnych rozmiarach. Jego podstawa zbudowana jest z wycinanych laserowo elementów stali, specjalnie zabezpieczonej przed korozją, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem warunków atmosferycznych. Pozwala to korzystać z niego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Większym urządzeniem w tej samej gamie biokominków jest model ROMEO. Charakteryzuje się wysoką i stabilną podstawą w kolorze czarnym oraz podłużnym okienkiem, które wysmukla korpus. Wkład z paleniskiem osłonięty jest z czterech stron szybą, którą umiejscowiono pod specjalnym kątem, zapewniającym stały dopływ powietrza. Umożliwia to podziwianie tańczących języków ognia, a nie jednolitego płomienia. Biopaliwo spala się bezwonnie, nie emitując szkodliwych oparów, a podczas użytkowania biokominka nie powstają żadne produkty uboczne, dzięki czemu konserwacja urządzenia jest niezwykle łatwa. Aranżacja z biokominkiem ROMEO z pewnością umożliwi stworzenie romantycznej atmosfery na tarasie lub w ogrodzie.

Biokominek TANGO - cena: od 220 do 270 zł
Biokominek ROMEO – cena: od 700 do 790 zł.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: kratki.pl
#czytelnia #do ogrzewanie #instalacje #kominek #bio #kratki_pl #Kominki

Więcej tematów: