Jak kontrolować ogród za pomocą telefonu?

Podziel się:
Czy jest możliwe zdalne sterowanie ogrodem choćby koszenie trawnika czy nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji? Jest to do zrobienia dzięki firmie Gardena, która niedawno wprowadziła GARDENA smart system, który daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej.

Fot. GardenaFot. Gardena
Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności.

To zintegrowany system zarządzania ogrodem, który możemy kontrolować za pomocą telefonu z dowolnego miejsca na ziemi. Inteligentny system wyposażony jest w: sensor, smart sterownik nawadniania, hydrofor elektroniczny, smart akumulator, robot koszący oraz router, który stanowi serce nowego inteligentnego systemu i pozwala na zdalne zarządzanie jego elementami. System pozwala ogrodnikom na stały dostęp do ich ogrodu za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej w tablecie lub komputerze. To zupełnie nowy sposób na rozkoszowanie się idealnym ogrodem. Dane z urządzeń zapisywane są w chmurze. Sensory zainstalowane w ogrodzie na bieżąco dostarczają użytkownikom dane dot. wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy natężenia światła. Stanowią one lokalną stację pogodową w Twoim ogrodzie. Dane dostarczone przez sensory pozwalają jeszcze lepiej zaplanować koszenie trawnika, czy dostosować nawadnianie ogrodu do zbliżającego się deszczu.

Fot. GardenaFot. GardenaFot. GardenaFot. Gardena
Aplikacja mobilna jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników iOS i Android i jest stale aktualizowana o nowe funkcje. Dodatkowo można sterować ogrodem za pomocą przeglądarki internetowej na każdym urządzeniu podłączonym do internetu.

System uzupełniony został o smart akumulatory. Stanowią one część systemu, a dzięki aplikacji możemy na bieżąco uzyskiwać informacje o ich stanie naładowania i pozostałym czasie pracy. Dodatkowo aplikacja sama poinformuje użytkownika, że zakończono ładowanie akumulatorów lub o zbyt niskim poziomie ich naładowania. Akumulatory smart są uniwersalne i pasują do wszystkich urządzeń akumulatorowych.

Najnowsza wersja aplikacji smart system oferuje wiele nowych funkcji i pozwala na oszczędność wody zużywanej do nawadniania ogrodu. Woda jest cennym zasobem i powinna być użytkowana rozsądnie. W ogrodzie jest niezbędna, jednak rośliny nie lubią, gdy jest jej za wiele. Coraz częściej do nawadniania ogrodu używana jest woda deszczowa lub czerpana ze studni. Pozwala to zaoszczędzić cenną wodę pitną przeznaczaną do nawadniania roślin. To dobry wybór dla ogrodu i Twojego portfela.
REKLAMA:

Smart hydrofor elektroniczny to wydajne urządzenie, które nadaje się idealnie do automatycznego nawadniania ogrodu. Wszystkie funkcje pompy można obsługiwać za pomocą telefonu lub przeglądarki. Użytkownik ma możliwość ustawienia indywidualnego czasu nawadniania w celu zapewnienia automatycznego sterowania nawadnianiem ogrodu. Energooszczędny hydrofor jest w pełni zautomatyzowany. System włączy pompę w momencie, w którym będzie to niezbędne, a następnie automatycznie ją wyłączy.

Fot. GardenaFot. GardenaFot. GardenaFot. Gardena
Dodatkową funkcja adaptacyjnego planowania uniemożliwia nadmierne nawodnienie ogrodu, co stanowi jedną z głównych przyczyn złego stanu zdrowia roślin w ogrodzie. Nowa funkcja zapobiega uruchomieniu zaplanowanych sesji nawadniania, w trakcie opadów lub tuż po nich. Wtedy, gdy gleba jest wystarczająco wilgotna i dodatkowe nawadnianie jest niepotrzebne.

System stanowi kilka elementów połączonych ze sobą routerem, który komunikuje się bezpośrednio z pozostałymi elementami systemu. Zbiera on dane ze smart sterownika nawadniania, robota koszącego i sensorów i dostarcza je do użytkownika na jego telefon. Od użytkownika zależy czy chce uruchomić proces nawadniania ogrodu, wyłączyć robota koszącego, czy przerwać nawadnianie ze względu np. na zmieniające się prognozy pogodowe. Dane na temat poziomu wilgotności gleby, temperatury, czy natężenia światła są na bieżąco przesyłane i analizowane. Ponadto aplikacja oferuje użytkownikom masę przydatnych porad ogrodniczych, jak również informacje jak kreatywnie zarządzać swoim ogrodem.

Fot. GardenaFot. Gardena
Dzięki smart system użytkownik może w każdej chwili zobaczyć, co dokładnie dzieje się w ogrodzie w każdej chwili zapewnić odpowiednią opiekę swojemu trawnikowi i roślinom. Od teraz możesz podróżować lub cieszyć się chwilą relaksu, gdy o Twój ogród zadba inteligentny system.

System wyposażony jest w przewodnik, który krok po kroku pomoże zainstalować system w ogrodzie. Router spaja elementy systemu i musi być na stałe podłączony do sieci przez domowy router bezprzewodowo lub za pomocą połączenia przewodowego LAN. Proces instalacji smart system został intuicyjnie zaprojektowany i wykorzystuje te same zasady, jak połączenie Bluetooth smartfonu. Każdy element systemu łączy się z routerem, a ta przekazuje dane do użytkownika za pośrednictwem Internetu, a dane zapisywane są w chmurze.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Gardena
#czytelnia #technologie #ogrody #w ogrod #gardena #Ogrody - tematy pozostałe

Więcej tematów: