Nowoczesne systemy klimatyzacyjne

Podziel się:
Zaawansowane technologicznie rozwiązania, które coraz częściej spełniają wiele funkcji – nie służą tylko chłodzeniu, ale także ogrzewaniu pomieszczeń, podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej, nawilżaniu i osuszaniu powietrza. Czy są tym, czego potrzebujesz?

Fot. TOSOTFot. TOSOT
Rozwój technologii klimatyzacyjnych i wprowadzanie na rynek nowych systemów, zwiększa zapotrzebowanie na funkcjonalnie zaprojektowane urządzenia chłodnicze. Konsumenci stają się użytkownikami świadomymi swoich potrzeb – oczekują, że systemy, które wybiorą będą bardzo proste w obsłudze, niezawodne, funkcjonalne, oszczędne w użytkowaniu, ale również w pełni zautomatyzowane. Realną konkurencją dla konwencjonalnych rozwiązań dla domów i mieszkań stają się systemy VRF, które spełniają wiele zadań – odpowiadają za klimatyzację, ogrzewanie pomieszczeń a nawet podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Na rozwiązania, które jeszcze niedawno dedykowane były obiektom komercyjnym i biurowym, może teraz zdecydować się każdy z nas.

Fot. TOSOTFot. TOSOT

System VRF – elastyczna i energooszczędna innowacja

Kompleksowe systemy VRF (ang. Variable Refrigerant Flow) – wykorzystują ciągłą zmianę ilości czynnika chłodniczego krążącego w całym układzie, co odróżnia je od pozostałych rynkowych rozwiązań systemów split. Dzięki możliwości zastosowania wielu jednostek zewnętrznych i wewnętrznych w obrębie jednego systemu, są najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem klimatyzacyjnym dostępnym na rynku. - Pozwalają na osiągnięcie najwyższych standardów komfortu, jednocześnie dbając o środowisko – dzięki odzyskowi ciepła w trakcie chłodzenia wytworzona energia nie jest marnowana, tylko przekazywana na potrzeby ogrzewania. To darmowa energia, która pozytywnie przekłada się na koszty użytkowania i eksploatacji budynku. Wartym uwagi jest zaprojektowany do zastosowań domowych system TMV Home od TOSOT, działający w oparciu o technologię VRF, ale rozbudowany o możliwość ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz na potrzeby ogrzewania podłogowego. Sprawdzi się w obiektach o powierzchni do 250 m2 – nowoczesnym budownictwie energooszczędnym czy pasywnym, małych budynkach komercyjnych, a także rewitalizowanych budynkach starszego typu - mówi Sylwia Lenik Product Manager TOSOT Air Conditioning Systems. Tego typu układy posiadają też szeroki wybór systemów sterowania – od podstawowych pilotów po inteligentne sterowniki, które zapewniają pełną funkcjonalność, tym samym zwiększając kontrolę nad parametrami urządzenia.
REKLAMA:

Jednostki wewnętrzne, które zachwycą twoich gości

Urządzenia VRF stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem, ze względu na swoją elastyczność pracy i możliwości projektowania rozległych i skomplikowanych systemów klimatyzacyjnych. Dzięki odpowiedniemu połączeniu jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, możemy zapewnić komfort w każdym z objętych instalacją pomieszczeń. W ramach systemów modułowych VRF, możemy wybierać spośród aż ośmiu jednostek zewnętrznych, które można dowolnie łączyć. Wraz z możliwością wykorzystania wielu jednostek wewnętrznych - ściennych, kanałowych, kasetonowych, przypodłogowo-sufitowych, konsol, a nawet jednostek świeżego powietrza - daje to nieograniczone możliwości projektowe. Dzięki temu, możliwe jest zachowanie walorów estetycznych budynku i dopasowanie instalacji wewnętrznej do aranżacji różnego typu pomieszczeń. Zmniejszone gabarytowo urządzenia wymagają coraz mniej przestrzeni instalacyjnej – nie potrzebują osobnych pomieszczeń technicznych i nie obciążają konstrukcji budynku.

Technologia VRF nie tylko w biurowcach

Dotychczasowe możliwości technologiczne i założenia projektowe systemów klimatyzacyjnych, wykluczały zastosowanie systemów VRF w budynkach mieszkalnych lub małych obiektach komercyjnych. Ich przeznaczenia upatrywano głównie w obiektach o dużej powierzchni, gdzie wiele pomieszczeń wymaga doprecyzowanego mikroklimatu – obiektach biurowych, handlowych obiektach komercyjnych, szpitalach lub hotelach. – Budownictwo i technologie wciąż idą do przodu. Zmieniają się możliwości projektowe instalacji i formy oraz przeznaczenia budynków. Priorytetem dla naszej marki jest rozwój i nadążanie za zmianami, usprawnianie urządzeń i spełnianie oczekiwań użytkowników. Dlatego, zaprojektowaliśmy innowacyjny system VRF - TMV Home, który każdy z nas może wykorzystać w swoim domu. To rozwiązanie, w którym urządzenia mogą pracować w pięciu różnych trybach - chłodzić pomieszczenia i podgrzewać c.w.u., ogrzewać pomieszczenia i podgrzewać c.w.u., tylko chłodzić albo tylko ogrzewać pomieszczenia, a w razie potrzeby tylko podgrzewać c.w.u. – dodaje Sylwia Lenik z TOSOT Air Conditioning Systems. Z systemów VRF marki TOSOT możemy korzystać w domach jednorodzinnych, budownictwie mieszkalnym, domkach letniskowych i małych przestrzeniach komercyjnych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: TOSOT
#czytelnia #instalacje #w dom #w biuro #do klimatyzacja #Wentylacja i klimatyzacja

Więcej tematów: