System ArtBrick - połączenie klinkieru i sztukaterii

Podziel się:
Podobno gdyby nie detale, nie byłoby wielkich efektów. O tym, ile prawdy jest w tym stwierdzeniu można się przekonać zwłaszcza w świecie architektury. Odpowiednio dobrana sztukateria potrafi nadać oryginalnego charakteru każdej powierzchni – w szczególny sposób tej wykonanej przy użyciu klinkieru. Dzięki systemowi ArtBrick to stylowe połączenie jest teraz wyjątkowo łatwo dostępne i proste w wykonaniu.

Fot. ArtBrickFot. ArtBrick
Wyróżnij się albo zgiń – to kolejne stwierdzenie często aktualne w świecie architektury. Wiedzą o tym zwłaszcza inwestorzy, poszukujący projektów, które przyciągną nabywców nie tylko funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Oryginalne zdobienia to sprawdzony sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu obiektu i nadanie mu wyjątkowego charakteru. Mogą się jednak kojarzyć z wysokimi kosztami – materiału i dodatkowych prac budowlanych. Czy zatem pozostają rozwiązaniem jedynie dla bogatych? Nic bardziej mylnego. Dzięki współczesnym technologiom atrakcyjne rozwiązania dekoracyjne są dostępne dla większości inwestycji. – Nowoczesna sztukateria jest lekka, łatwa w montażu i daje się w prosty sposób przycinać. Duży wybór kształtów oraz wymiarów daje projektantom swobodę wplatania ich w różnorodne projekty, nadając im wyjątkowego charakteru – zwraca uwagę Bogdan Dobrowolski z firmy ArtBrick.

Fot. ArtBrickFot. ArtBrickFot. ArtBrickFot. ArtBrick
Sztukateria doskonale nadaje się do podkreślania architektury takich elementów budynku jak gzymsy, okna, okapniki czy drzwi. W połączeniu z elegancją klinkieru sprawdza się zwłaszcza jako ozdoba projektów o klasycznym charakterze, w tym zwłaszcza sąsiadujących z historyczną zabudową. – Stare budynki często wykorzystują zarówno cegłę, jak i zdobienia kamieniarskie. Połączenie systemu i nowoczesnej sztukaterii pozwala nowym inwestycjom realizowanym w zabytkowych centrach miast udanie wkomponować się w otoczenie, jednocześnie umożliwiając nadanie im oryginalnego charakteru dzięki szerokiej palecie dostępnych barw i kształtów obu materiałów – podkreśla Bogdan Dobrowolski.

Fot. ArtBrickFot. ArtBrick
Warto zwrócić uwagę, że klinkier może też sam być wykorzystywany jako sztukateria. Niewymagający fundamentów system pozwala bowiem na tworzenie stylowych nadproży nad drzwiami, oknami, balkonami i innymi elementami elewacji – zarówno w układzie poziomym, jak i pionowym czy rolkowym. Dzięki temu inwestycje zyskują stylowe wykończenie, niewymagające jednocześnie skomplikowanych prac budowlanych. W ramach systemu klasyczne murowanie zostało bowiem zastąpione przyklejaniem klinkierowych płytek do specjalnej płyty styropianowej, mocowanej do ścian.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ArtBrick
#czytelnia #ściany #do dekorowanie #klinkier #Ściany, fasady - tematy pozostałe

Więcej tematów: