Kursy zawodowe w Krakowie. Na jakie szkolenia warto postawić?

Podziel się:
Za nami wiosna inna niż wszystkie. Pandemia zamknęła nas na długie tygodnie w domach i zatrzymała wiele gałęzi gospodarki, doprowadzając do upadku tysięcy małych przedsiębiorstw. Jest jednak branża, która z narzuconymi ograniczeniami poradziła sobie wyjątkowo dobrze. To budownictwo, które nie może pozwolić sobie na przestoje, a jego fachowcy – na pracę zdalną. Roboty idą pełną parą, a firmy budowlane nieustannie poszukują fachowców. To dobry czas, by zwiększyć swoje kwalifikacje, decydując się na kursy zawodowe. Kraków, Łódź i inne duże miasta mają ciekawą ofertę. Przeczytaj i wybierz coś dla siebie!

Budowa fot. briefBudowa fot. brief
Branża budowlana potrzebuje fachowców. Na liście najbardziej poszukiwanych zawodów są dekarze, cieśla, operatorzy koparek czy monterzy rusztowań. Dlaczego? Po pierwsze, nie jest to łatwa praca, do tego często wykonywana w trudnych warunkach. A po drugie, w wielu przypadkach wymaga ukończenia specjalnego szkolenia zawodowego potwierdzonego odpowiednim zaświadczeniem czy certyfikatem. Kurs operatora koparko-ładowarki czy kurs montera rusztowań to jedne z najpopularniejszych kierunków.

Prace budowlane. Jak dobrze wykorzystać sezon?

Różnorodność prac budowlanych jest ogromna, a ich podział wcale nie jest łatwy. Jest jednak kryterium, które dość jasno rozdziela je na dwie grupy – prace wykończeniowo-remontowe wewnątrz budynków oraz ciężkie prace budowlane, takie jak przygotowanie fundamentów, wznoszenie ścian zewnętrznych czy budowa dachu, wykonywane na zewnątrz. To sezonowość! O ile te pierwsze można prowadzić praktycznie przez cały rok, drugie ograniczone są przez... pogodę. Największym wrogiem ciężkich prac budowlanych jest temperatura – mrozy, ale i intensywne opady śniegu mogą uniemożliwić wkopywanie fundamentów czy murowanie ścian nośnych. Dlatego tak ważne jest wykonanie ich w trakcie ciepłych wiosennych i letnich miesięcy.


Kurs montera rusztowań fot. SzkoleniaMMKurs montera rusztowań fot. SzkoleniaMM

Kurs montera rusztowań – zadbaj o swój rozwój!

Choć montaż rusztowań systemowych wydaje się szybką i prosta czynnością, to w praktyce jest to wysoce odpowiedzialne zadanie, wymagające od montujących rzetelności i wyjątkowej precyzji. Od efektów ich pracy zależy bowiem zdrowie i życie przyszłych użytkowników rusztowania – jeden nieprawidłowo złożony element może przyczynić się nieszczęśliwego wypadku z udziałem wielu osób. Nie zmienia to jednak faktu, że systemowe rusztowania jezdne lub fasadowe są jednymi z najbardziej popularnych urządzeń do pracy na wysokości, szczególnie podczas wznoszenia, ocieplania, tynkowania i malowania ścian zewnętrznych budynku. Stąd tak duże zapotrzebowanie na fachowców w tej dziedzinie, którzy ukończyli kurs montera rusztowań i posiadają certyfikat uprawniający do ich montażu. Jeśli swoją zawodową przyszłość wiążemy z branżą budowlaną, taki kierunek rozwoju wydaje się prawidłowy. Dzięki zdobytym umiejętnościom i dodatkowym kwalifikacjom, łatwiej nam będzie znaleźć pracę przy dużych, ciekawych inwestycjach.

Kurs operator koparko-ładowarki fot. SzkoleniaMMKurs operator koparko-ładowarki fot. SzkoleniaMM

Jak zdobyć uprawienia na operatora koparki?

Operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych to, obok zbrojarzy, betoniarzy, murarzy i tynkarzy, najbardziej poszukiwani fachowcy w branży budowlanej. Deficyty na rynku pracy widać szczególnie wiosną, gdy ruszają intensywne prace związane w wykopami drogowymi lub związanymi z dużymi inwestycjami mieszkaniowymi czy biurowymi. Wówczas operatorzy koparek i koparko-ładowarek mogą przebierać w ofertach i stawiać wysokie wymagania swoim przyszłym pracodawcom. Aby jednak to zrobić, należy spełnić kilka kryteriów. Po pierwsze trzeba mieć ukończone 18 lat i minimum wykształcenie podstawowe. Po drugie trzeba pozytywnie przejść odpowiednie badania lekarskie oraz psychotechniczne. I po trzecie, należy okazać zaświadczenie potwierdzające uprawnienia do wykonywania zawodu operatora maszyn budowlanych. Jak się je zdobywa? Kończąc z sukcesem kurs operator koparko-ładowarki. Choć większe szanse na znalezienie dobrej pracy mają pracownicy posiadający duże doświadczenie, to ogromny popyt na fachowców sprawia, że nawet ci – bezpośrednio po szkoleniu zawodowym, nie mają problemów ze znalezieniem ciekawych ofert pracy.


Szkolenia Zawodowe Kraków fot. SzkoleniaMMSzkolenia Zawodowe Kraków fot. SzkoleniaMM

Jak wybrać dobre szkolenie zawodowe?

Branża budowlana jest jedną z największych gałęzi gospodarki. Znajduje w niej zatrudnienie ponad 980 tys. osób , specjalizujących się w różnorodnych pracach. Wiele z nich z powodzeniem może być wykonywanych przez pracowników nie mających żadnego doświadczenia zawodowego. Są jednak takie, które wymagają nie tylko określonych umiejętności, ale i potwierdzających je certyfikatów. Zrozumiałe jest więc, że ich uzyskanie wiąże się z inwestycją finansową. Jak więc wybrać kurs montera rusztowań lub operatora koparki, by nie żałować decyzji? Przede wszystkim sprawdźmy, czy kurs kończy się egzaminem, który uprawnia do wydania certyfikatu, na którym nam zależy i bez którego nie znajdziemy pracy w danym zawodzie. W obu wymienionych przypadkach certyfikat wystawiany jest przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Niezwykle istotne jest zdobycie praktyki, dlatego kurs – poza częścią teoretyczną, musi mieć także rozbudowaną część praktyczną, która przygotuje nas do samodzielnej pracy w określonym zawodzie. Warto też zwrócić uwagę, czy zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, ale też czy firma szkoleniowa oferuje wysokiej jakości materiały do nauki.

Szkolenia zawodowe. Kraków przedstawia ofertę

Zastanawiasz się, czy kurs na operatora koparki lub kurs montera rusztowań to dobry pomysł, odpowiadamy – na pewno tak! Pomogą rozwinąć kompetencje zawodowe, przez co zwiększą Twoją konkurencyjność na ryku pracy. Nie ma na co czekać. Tak popularne w branży budowlanej kursy zawodowe, Kraków oraz inne duże miasta organizują niemal w trybie ciągłym. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyborze firmy szkoleniowej, pamiętaj o przedstawionych wcześniej radach. Powodzenia!

* Dane GUS, Pracujący i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2019 r. – dane wstępne


REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#wiadomości #maszyny #szkolenia #SZKOLENIA on-line

Więcej tematów: