Do nauki, pracy i zabawy. Cztery zasady urządzania home office

Podziel się:
Równowaga między życiem rodzinnym, a zawodowymi obowiązkami jest bardzo ważna. Ale jak ją osiągnąć, gdy praca, nauka i codzienne wyzwania rozgrywają się w jednej przestrzeni mieszkania? Dobra organizacja i samodyscyplina są podstawą sukcesu. Aby je osiągnąć przyda się nam subtelne wsparcie w postaci planu na wnętrze oraz kilku użytecznych, domowych dodatków.

Fot. VOXFot. VOX
Praktycznie każdy zakątek domu możemy przekształcić w home office - liczy się bowiem przemyślana adaptacja, a nie pierwotne przeznaczenie danego pomieszczenia. Współczesne meble sprawdzają się w różnorodnych zadaniach - stół może pełnić rolę biurka, szafka nocna kontenerka na dokumenty, a podnóżek fotela może zmienić się w stolik na laptopa. Oto kilka zasad skutecznej adaptacji domowej przestrzeni do nowych zadań.

Po pierwsze: zadbaj o dobre otoczenie

Poszukiwanie miejsca na dodatkowe biurko kończy się zwykle w sypialni czy salonie - przeważnie bez problemu możemy je ulokować przy ścianie albo parapecie. Kluczowe jest jednak to, by nie zburzyć wypracowanej już harmonii czy kolorystycznej spójności. Dzięki personalizowanym meblom z systemu Creative od VOX z łatwością dopasujemy nowe biurko do już urządzonego wnętrza. W konfiguratorze na www.vox.pl/creative możemy wybrać pośród 11 kolorów korpusów, frontów i przegród - do każdego elementu jeśli chcemy dopasujemy inne wykończenie. Jeśli dodamy do tego 10 wariantów nóg czy stelaży oraz możliwość zdecydowania o liczbie szuflad, to już wiadomo: personalizowane meble są najlepszym rozwiązaniem w przypadku doposażania mieszkania.

Fot. VOXFot. VOXFot. VOXFot. VOX

Po drugie: zorganizuj swoją przestrzeń

Dziś wiemy jedno: kuchenny stół może być wygodnym miejscem do pracy. Nie chodzi o to, że mamy blisko do lodówki i ekspresu z kawą. Stół sprawdza się zwłaszcza, gdy trzeba łączyć obowiązki pracownika i rodzica. Wyróżnia go duża przestrzeń, na której możemy się rozłożyć się wraz z całą rodziną ze swoimi komputerami i notatkami.

W takich domowych co-workingach przydają się mobilne ścianki czy przegrody, dzięki którym można na chwilę we wspólnej przestrzeni wydzielić miejsce dla siebie. W VOX znajdziecie bardzo proste i funkcjonalne rozwiązanie na takie sytuacje - parawany Calmo.

Calmo to wykonana z filcu termoforowanego mobilna i lekka przegroda, dzięki której możemy wydzielić elastycznie miejsce pracy, nauki i zabawy. Wysoki na 40 i szeroki na 60 cm parawan można ustawiać na specjalnych nóżkach zarówno w pionie jak i poziomie. Dostępna jest też wersja składana, którą wystarczy zgiąć by umieścić na biurku - wtedy dostajemy dodatkowe, boczne ścianki. Calmo zdaje egzamin zarówno przy dzieleniu się miejscem pracy, jak też podczas odrabiania lekcji, czy też w czasie wolnym - chociażby jako przegroda podczas gry w statki.
Fot. VOXFot. VOXFot. VOXFot. VOX

Po trzecie: funkcjonalne dodatki

Porządek na biurku i dobre doświetlenie miejsca pracy są bardzo ważne dla zdrowia i efektywność pracy. Dzięki paru dodatkom jesteśmy w stanie nawet na niewielkiej przestrzeni stworzyć wygodny, funkcjonalny home office.

Lampka to element niezbędnego wyposażenia - zwłaszcza jeśli nie możemy umieścić biurka bliżej okna. Atrakcyjna forma czy kolor uczynią z niej wyjątkową ozdobę - jak to jest np. w przypadku żółtej lampy Saga czy minimalistycznej i ozdobnej lampki Magnet (dzięki magnetycznej podstawce można ją przyczepić w różnych miejscach). Z kolei lampka Brit ma wbudowany pojemnik na drobne akcesoria jak pisaki czy nożyczki.

Miejsce pracy warto oswoić wspomnieniami i… planami. Na parawanie Calmo możemy przypiąć za pomocą klipsów listę z zadaniami albo kartki ze szkicami. Zawieszona na ścianie tablica Nori, po której można pisać kredą, pozwoli zaś zapanować nad najważniejszymi deadline’ami.

Fot. VOXFot. VOXFot. VOXFot. VOX

Po czwarte: spraw, by było miło

Nastrój i klimat są tak samo ważne, jak funkcjonalność. Wprowadźmy elementy, które pozytywnie wpłyną na nasze emocje - one uczynią naukę i pracę przyjemniejszymi. Inspirująca grafika w ramce, trochę zieleni w pobliżu czy ciekawy wizualnie zegarek lub figurki ożywią miejsce pracy oraz nasze myśli.

- Jeśli nie chcemy pracować przy stole czy biurku - wykorzystajmy salonowy fotel. Wygodny uszak pozwoli odciąć się od domowego gwaru - przyda się nam tylko jakaś wygodna półeczka czy podstawka, by móc wygodnie trzymać na kolanach komputer - podpowiada Natalia Całus, ekspertka marki VOX.
REKLAMA:

Także nowoczesny fotel Fint od VOX dzięki dwustopniowemu oparciu może pełnić rolę wygodnego siedziska podczas pracy w trybie home office. W komplecie z podnóżkiem (bez poduchy może pełnić rolę stoliczka) stanie się naszą oazą prywatności w otwartej przestrzeni. Na podnóżku można odstawić laptop, kubek z kawą bądź wygodnie położyć nogi i się zrelaksować. Fotel wyposażono w poręczne schowki oraz dodatkową przestrzeń na odłożenie notatnika.
Sekret dobrze zaaranżowanego domowego biura czy domowej szkoły tkwi w proporcjach między elementami sprzyjającymi pracy, a tymi dedykowanymi wypoczynkowi. Dzięki kilku użytecznym dodatkom oraz dobrze wybranym meblom łatwo odzyskamy balans między życiem rodzinnym i służbowymi obowiązkami.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: VOX
#czytelnia #meble #wewnatrz_bud #wnetrza #vox #Meble pokojowe

Więcej tematów: