Fermacell pomaga zbudować Dom Zeroenergetyczny

Podziel się:
Marka Fermacell zawsze chętnie i czynnie uczestniczy w wielu projektach ekologicznych i promujących energooszczędność. Z tego względu z przyjemnością też potwierdziła chęć dołączenia do interesującej akcji pod nazwą Dom Zeroenergetyczny Plus - Green Power.

Fot. FermacellFot. FermacellCelem tego przedsięwzięcia jest zdobycie doświadczeń mających być podłożem dla prac legislacyjnych, tworzenie nowego, zgodnego ze współczesnymi wymaganiami, zarówno prawa, jak i obyczaju. Uczestnicy akcji chcą, aby możliwe stało się wprowadzenie czytelnych dla inwestorów mierników domu zrównoważonego, co pozwoli na lepsze szacowanie wartości budynku. Projekt realizowany będzie poprzez budowę domu w koncepcji zrównoważonego rozwoju, jednocześnie przyjaznego dla środowiska, zapewniającego wysoką efektywność energetyczną i komfort swoim mieszkańcom.

Fot. FermacellFot. Fermacell

Dom Zeroenergetyczny – co to jest?

Dom zeroenergetyczny to budynek samowystarczalny pod względem energetycznym. Z uwagi na wysokie koszty inwestycyjne systemów energetycznych, konieczne jest w nim ograniczenie zapotrzebowania na moc i energię. Dzięki temu możliwy jest dobór mniejszych urządzeń o niższym koszcie. Dzięki doskonałej izolacyjności przegród zewnętrznych, odzyskowi ciepła z wentylacji i maksymalnemu wykorzystaniu zysków ciepła, w budynku zeroenergetycznym zapotrzebowanie na energię grzewczą kształtuje się na szczególnie niskim poziomie. Dom zeroenergetyczny nie wymaga dostarczania energii ze źródeł konwencjonalnych ani do ogrzewania, ani do oświetlenia, ani do zasilania sprzętu AGD.

Fot. FermacellFot. FermacellW przypadku takiego budynku, w odróżnieniu od budynku pasywnego, całkowicie rezygnuje się z zewnętrznych źródeł energii, takich ja energia elektryczna z sieci, urządzenia opalane gazem lub olejem opałowym. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwiają znaczne ograniczenie zużycia energii w stosunku do budynku typowego, a zintegrowane z jego konstrukcją odnawialne źródła energii (moduły fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, gruntowa pompa ciepła) są w stanie pokryć niemal całkowicie zapotrzebowanie budynku w energię na potrzeby grzewcze i bytowe.
REKLAMA:

Fot. FermacellFot. Fermacell

Zastosowane technologie

Dom Zeroenergetyczny zostanie zbudowany przy wykorzystaniu najbardziej nowoczesnych rozwiązań dostępnych na rynku. Konstrukcja budynku wykonana będzie w technologii lekkiego szkieletu stalowego Lindab Construline. Rozwiązanie to charakteryzuje się kilkoma bardzo istotnymi zaletami jakimi są: szybki montaż, bardzo dobre parametry termiczne budynku, wysoki komfort mieszkania oraz niższe koszty budowy i użytkowania domu. Jako okładzinę zewnętrzną i wewnętrzną ścian zastosowano płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL oraz płyty cementowe Powerpanel FERMACELL. Budowa płyt sprawia, że są one odporne na ogromne obciążenia mechaniczne oraz niesamowicie stabilne. Dzięki temu systemy suchej zabudowy FERMACELL są w stanie sprostać bardzo wymagającym i trudnym warunkom klimatycznym na jakie narażone jest budownictwo szkieletowe. Jako izolację cieplną w Domu Zeroenergetycznym zastosowano skalną wełnę mineralną Rockwool. W tym „zielonym” projekcie uczestniczą także: Studio Atrium, Ekoklinkier, Drutex, ZCB Owczary, Rehau, Tytan oraz wiele innych renomowanych marek.

Fot. FermacellFot. Fermacell

Więcej o akcji

Organizatorem akcji Domu Zeroenergetycznego Plus - Green Power jest wydawnictwo Przewodnik Budowlany. Rozpoczęcie prac związanych z całą budową planowane jest w marcu 2013 r. Dokładne dane na temat projektu, zastosowanych technologii oraz wszystkich uczestników akcji dostępne są na stronach: www.budynekzeroenergetyczny.com.pl oraz www.domzeroenergetyczny.org.pl.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Farmacell
#wiadomości #ściany #eko #fasada #dom_energooszczedny #gips #fermacell

Więcej tematów: