Oczyszczamy wodę z korpusami narurowymi UST-M

Podziel się:
Zanieczyszczenia mechaniczne to częsty problem z H2O płynącym z naszych kranów. Drobinki rdzy czy piasku sprawiają, że woda jest mętna, a na dnie szklanki osadza się nieprzyjemny nalot. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem w takim przypadku jest instalacja korpusu narurowego.

Fot. UST-MFot. UST-MW ofercie firmy UST-M, polskiego producenta filtrów do wody, znaleźć możemy korpusy narurowe ściśle dostosowane do naszych potrzeb. Niezależnie, czy mieszkamy w domku jednorodzinnym czy w bloku, jaki mamy rodzaj instalacji i jaką ilością miejsca na zainstalowanie korpusu dysponujemy.

Co to jest korpus narurowy?

Korpus narurowy to proste w instalacji urządzenie, które montuje się bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domu. W środku umieszcza się wkład filtrujący, który działa na zasadzie bardzo dokładnego sita. W zależności od tego, w jakim stopniu chcemy oczyścić wodę, możemy wybrać np. wkład sznurkowy lub dokładniejszy wkład piankowy. Możemy też zainstalować większą ilość korpusów. Korpusy narurowe firmy UST-M są intuicyjne w montażu i dostępne w wielu możliwych wariantach. Standardowo stosujemy korpus 10-calowy, jednak jeśli np. mieszkamy w bloku i mamy mało miejsca na montaż filtra, możemy zdecydować się na wersję 5-calową. Żywotność wkładów filtrujących, które umieszczamy w korpusach, wynosi kilka miesięcy. Ich wymiana jest bardzo prosta. Przy okazji po wyglądzie wkładu możemy się zorientować, jak bardzo zanieczyszczona była nasza woda.
REKLAMA:

Innowacja – korpusy z serii WFU

Wśród różnych rodzajów korpusów narurowych w ofercie firmy UST-M znaleźć możemy zupełnie innowacyjną propozycję – korpusy z serii WFU. Produkt można zamontować przy każdym rodzaju instalacji. Wykorzystane przy jego produkcji nowoczesne rozwiązania sprawiają, że korpus znajduje wiele zastosowań. Może stanowić obudowę filtra narurowego, z odwróconą osmozą lub podzlewozmywakowego. Zatrzask w płytce montażowej sprawia, że instalacja korpusu przebiega błyskawicznie, a ryzyko obluzowania się sprzętu praktycznie nie istnieje. Dzięki specjalnym tulejom umieszczenie wkładu w korpusie nie sprawia żadnych problemów. Korpusy z serii WFU są także zabezpieczone przed zbyt mocnym dokręceniem klosza, co czyni je odpornymi na częste uderzenia hydrauliczne. Dzięki dwóm uszczelkom, które znajdują się między kloszem a głowicą korpusu, jest on doskonale szczelny.

Wymiana wkładów krok 1 - odkręcanie klosza korpusu narurowego. Fot. UST-MWymiana wkładów krok 1 - odkręcanie klosza korpusu narurowego. Fot. UST-MWymiana wkładów krok 2 - wyjęcie zużytego wkładu. Fot. UST-MWymiana wkładów krok 2 - wyjęcie zużytego wkładu. Fot. UST-M
Wymiana wkładów krok 3 - włożenie świeżego wkładu. Fot. UST-MWymiana wkładów krok 3 - włożenie świeżego wkładu. Fot. UST-MWymiana wkładów krok 4 - przykręcenie klosza korpusu narurowego. Fot. UST-MWymiana wkładów krok 4 - przykręcenie klosza korpusu narurowego. Fot. UST-M
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: UST-M
#eko #woda #do oczyszczanie #ust_m #korpus #poradnik #Uzdatnianie wody

Więcej tematów: