GASPOL TEAM na podium Pucharu Europy balonów na ogrzane powietrze

Podziel się:
W dniach 31 lipca – 4 sierpnia w Mainfonds we Francji odbył się XVIII Puchar Europy balonów na ogrzane powietrze. GASPOL Team z kapitanem Arkiem Iwańskim na czele zajął trzecie miejsce. Jest to najlepszy wynik drużyny podczas zawodów tej rangi.

„Cieszymy się bardzo – mówi Arek Iwański, kapitan GASPOL Team. Dobry trening, ciekawe zawody, były Mistrz Świata i Europy za nami. Droga do sukcesu była ciężka, ale satysfakcja jest bardzo duża. Przed nami teraz Mistrzostwa Polski, oraz Mistrzostwa Europy we Włocławku, które w tym roku są dla nas najważniejsze. Mamy nadzieję, że utrzymamy dobrą formą, bo konkurencja na pewno będzie bardzo duża."

Podczas 5 dni prestiżowej imprezy jaką są zawody Pucharu Europy balonów na ogrzane powietrze w Mainfonds rozegrano 13 konkurencji. W rywalizacji uczestniczyło 45 załóg z Francji, Chorwacji, Węgier, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Polski. Zwycięzcą Pucharu został Etienne Mercier z Francji (balonem Primagaz), zaś drugie miejsce zdobył Thomas Merceron (balonem La Vendée) również z Francji. Po zawodach we Francji ekipa GASPOL Team weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Nałęczowie (7-10 sierpnia 2013), zaliczane do rankingu Pucharu Polski. Zawody te będą jednocześnie treningiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się we Włocławku w dniach 6-14 września 2013.

Źródło: Gaspol