Znamy laureatów targów Budma 2014 CZ. 2

Podziel się:
Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa CBS 2014:


Fot. MTPFot. MTPRowerowy plac zabaw PUMPTRACK
Bikeparkitect s.r.o., Czechy
Zgłaszający: BTProject s.c. Poznań
Pawilon 7, stoisko 12

To nowej generacji zabawa na dwóch kółkach dla wszystkich grup wiekowych. Stwarza możliwość obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK jest rezultatem wielu lat doświadczeń w projektowaniu i budowie torów rowerowych oraz infrastruktury sportowej. Knowhow w połączeniu z zaangażowaniem profesjonalnych kolarzy, budowniczych i projektantów z całego świata zaowocowało unikalnym, modułowym torem spełniającym Europejskie normy bezpieczeństwa dla placów zabaw: EN 1176-1:2009, EN 1176-7:2009.
REKLAMA:

Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa GLASS 2014:


Fot. MTPFot. MTPCLIMATOP LUX, GLASSOLUTIONS Saint-Gobain, Jaroszowiec
Zgłaszający: Saint-Gobain Polska, Jaroszowiec
Pawilon 5, stoisko 126

Szyba stanowi aż 80% całego okna, dlatego wywiera największy wpływ na jego parametry cieplne. Innowacyjna technologia CLIMATOP LUX otwiera szerokie horyzonty kształtowania przeszklonej, wypełnionej słońcem architektury. Stosowana do konstruowania przeszkleń okiennych sprawia, że nie stanowią już one słabego punktu w projekcie energooszczędnego budynku, lecz staną się jego dodatkowym atutem. Dzięki przyszłościowym technologiom, stosowanym już dziś w domach pasywnych, można nie tylko powstrzymać ucieczkę ciepła z wnętrza, lecz również rekompensować straty energii drogą pasywnych zysków słonecznych. Szyby zespolone CLIMATOP LUX bazują na niskoemisyjnych powłokach Planitherm Lux oraz technologii dwóch komór z przestrzenią międzyszybową o grubości min. 14 mm wypełnioną argonem, osadzonych na ciepłej ramce SWISSPACER, która redukuje efekt termicznego mostka liniowego występującego na styku szyby i ramy.

Fot. MTPFot. MTPPRIVA - LITE, GLASSOLUTIONS Saint-Gobain, Jaroszowiec
Zgłaszający: Saint-Gobain Polska, Jaroszowiec
Pawilon 5, stoisko 126

PRIVA-LITE jest aktywnym szkłem, które pod wpływem prądu elektrycznego zmienia swoją matową postać na w pełni przezierną.
Idealny do:
- ścianek działowych w pokojach i łazienkach, a także aneksach kuchennych
- drzwi
- szkło PRIVA-Lite zapewnia również najlepszą jakość obrazu w przypadku, gdy wykorzystuje się je jako ekran projekcyjny

Niezależnie od stopnia przezierności szkło PRIVA-LITE charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła. Do jego zalet należy też podwyższony poziom bezpieczeństwa i niskie zużycie energii. PRIVA-LITE to szkło wprost stworzone do hotelowych pokoi i łazienek, sal konferencyjnych, przestrzeni biurowych czy stref Weelnes& Spa.W takich zastosowaniach zmienna przezierność ma nie tylko wymiar estetyczny, ale też funkcjonalny.Jest to rozwiązanie z powodzeniem stosowane w wielu światowych sieciach hotelowych. Może być zastosowane jako część składowa zespolona wraz z gamą innych dostępnych produktów GLASSOLUTIONS Saint-Gobain.

Fot. MTPFot. MTPBezpieczna szyba laminowana (VSG) gięta w trzech płaszczyznach ( hartowana chemicznie)
PROTEH sp. z o.o. Juszkowo,
Pawilon 5, stoisko 138

"Wolność w architekturze”

Przedstawiany produkt to szyby bezpieczne laminowane (VSG) gięte wielopłaszczyznowo i hartowane chemicznie. Prezentowane szyby zbudowane są z dwóch szyb o gr. 8mm klejonych na folii PVB (pierwsza szyba to Antelio Silver druga to Float Clear). Rozwiązanie to zostało już z powodzeniem wykorzystane w pilotażowym projekcie na fasadzie budynku biurowo-apartamentowego w Sopocie autorstwa arch. Andrzeja Potyki.Jeżeli chodzi o przemysłowe zastosowanie tego rodzaju oszklenia w budownictwie jest to produkt rewolucyjny na skalę światową. Do tej pory na fasadach występowało szkło gięte tylko w jednej lub dwóch płaszczyznach (cylindrycznie lub sferycznie).

Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP na Międzynarodowych Targach KOMINKI 2014:


Fot. MTPFot. MTPOprogramowanie Palette CAD,Palette CAD GmbH, Niemcy
Zgłaszający: Kominki Damaro, Damian Gawron, Rybnik
Pawilon 5A, stoisko 32

PaletteCAD - firma o międzynarodowym znaczeniu, tworząca już od ponad dwudziestu lat programy dla aranżacji wnętrz, aranżacji łazienek, kominków, oraz mebli. Oprogramowanie jest dostępne prawie w całej Europie, a także w wielu krajach poza nią.Dlatego też program jest dostępny w wielu wersjach językowych. Zawiera ciągle aktualizowane, ogromne biblioteki producentów, obiektów i tekstur.Pozwala na profesjonalne przedstawienie projektu w wielu formach prezentacji, od fotorealistycznego zdjęcia poprzez widok projektu w akwareli do zdjęcia i filmu 3D dla TV i monitorów 3D.

Fot. MTPFot. MTPLinia wkładów kominkowych BLANKA (BLANKA, BLANKA L, BLANKA P, BLANKA LP, BLANKA 670, BLANKA 910, BLANKA W OBUDOWIE Z KAFLI), KRATKI.PL Marek Bal, Jedlińsk / Wsola
Pawilon 5A, stoisko 21

Wszystkie z wkładów charakteryzują się podobnym, nowoczesny frontem, urozmaiconym o ozdobne poziome pasy. Daje to wizualne złudzenie szerszego frontu, niż jest w rzeczywistości. Był to celowy zabieg projektantów, który miał sprawić iluzję szerszej wizji ognia. Korpus palenisk wykonany jest ze stali kotłowej, a ich komora wyłożona została formatkami akumulacyjnymi. Takie rozwiązanie nadaje kominkom elegancki wygląd. Dodatkowo zastosowanie tego materiału zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury spalania, co przekłada się na wyższą efektywność pieców.

Fot. MTPFot. MTPKominek z płaszczem wodnym PL500 GREEN SB, LECHMA Lech Piasny, Poznań
Pawilon 5A, stoisko 16

Kominek z płaszczem wodnym PL500 Green SB jest najnowszym produktem firmy Lechma. Wkład kominkowy posiada nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, które pozwoliły na osiągnięcie sprawności na poziomie 80% i spełnienie wymagań surowej ekologicznej Niemieckiej normy BlmSchV 2 która zacznie obowiązywać od grudnia 2014r. Kominek ma moc nominalną 13,5KW, ciśnienie robocze to 2bar, posiada jednolitą giętą szybę i palenisko wyłożone werminkulitem. Produkt jest ekologiczny i dba o ochronę środowiska.

Fot. MTPFot. MTPWkłady kominkowe nowej generacji - seria LINEAR II, Spartherm Feuerungstechnik GmbH, Niemcy
Zgłaszający: Spartherm Polska, Gorzów Wielkopolski
Pawilon 5A, stoisko 23

Wkłady kominkowe Spartherm nowej generacji – seria Linear II

Spartherm to niemieckie przedsiębiorstwo, europejski lider w branży kominkowej. Kładzie duży nacisk na design i jakość na najwyższym poziomie. Stale rozwija nowe idee i technologie, a kontynuacją tej tradycji jest wprowadzone na rynek wkładów kominkowych nowej generacji - seria Linear II. W nowym modelach zastosowano wiele unikalnych rozwiązań technologicznych i wizualnych, m.in. unowocześniony system dopalania spalin, podwyższona sprawność paleniska, zminimalizowany nadruk na szybie, poprawienie wizje ognia.

ZOBACZ CZĘŚĆ1 LAUREATÓW: CZĘŚĆ 1 KLIKNIJ
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
#wiadomości #fundamenty #konkursy #mtp

Więcej tematów: