Relacja z Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy

Podziel się:
Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy odbyły się w tym roku w Warszawie w Centrum Kongresowym MT Polska w dniach 26-28 października. W konkursie rywalizowały drużyny z 12 krajów z całego świata. Organizatorem Mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy we współpracy z Międzynarodową Federacją IFD.

Fot. BraasFot. BraasFot. BraasFot. Braas
W ciągu 3 dni zmagań młodzi dekarze rywalizowali w kategoriach: dach metalowy, dach stromy i dach płaski. W dwóch pierwszych konkurencjach wygrały ekipy z Polski. W kategorii dach płaski zwyciężyli Szwajcarzy.

- To już 26 edycja tego wydarzenia. Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku Mistrzostwa odbyły się w Polsce. Na pewno cieszy zwycięstwo drużyn z Polski, co tylko potwierdza wysoki poziom umiejętności rodzimych dekarzy, w który my, jako Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, mamy swój wkład. Jeszcze bardziej natomiast cieszy możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia przez profesjonalistów z całego świata – mówi Anna Deran z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Partnerem wydarzenia był również Monier BRAAS, który od lat wspiera środowisko dekarskie organizując szkolenia oraz prowadząc program Certyfikacji.
REKLAMA:

Fot. BraasFot. BraasFot. BraasFot. Braas
Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uwagę przyciągały jednak nie tylko dekarskie zmagania. Mistrzostwa były okazją dla dekarzy i inwestorów, aby poszerzyć wiedzę o materiałach, na których rywalizowali uczestnicy konkursu. W kategorii dach stromy młodzi dekarze pracowali na systemie dachowym BRAAS z płaską dachówką Teviva CISAR.

Fot. BraasFot. Braas
Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki, dlatego nie zazdroszczę jury – mówi Marek Podeszwa, kierownik działu doradztwa technicznego Monier BRAAS. – Dach stromy układany był z dachówki Teviva CISAR i cieszy nas bardzo, że jedni z najlepszych młodych dekarzy w Polsce i na świecie tak dobrze znają nasz produkt – dodaje. Polskie drużyny wypadły świetnie. O zwycięstwo nie było łatwo, bo ekipy z Litwy i Słowacji w przypadku dachu metalowego oraz z Niemiec, Austrii i Szwajcarii w kategorii dach stromy deptały Polakom po piętach. W dachu płaskim bezkonkurencyjna była Szwajcaria. Zaraz za nią uplasowała się Austria oraz Estonia.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Monier Braas
#wiadomości #dachy #dach #braas

Więcej tematów: