UZIN HydroBlock – łatwy i szybki sposób na wilgoć resztkową

Marka UZIN wprowadziła nowy, profesjonalny system izolacji podłoża przed wilgocią resztkową. Przyjazne dla wykonawcy rozwiązanie złożone z zaledwie trzech łatwych w aplikacji produktów pozwala znacznie przyspieszyć prace wykonawcze i gwarantuje pewny efekt zabezpieczenia podłogi.

Więcej...

Odpowiednia termoizolacja latem

W gorących miesiącach w domu może być chłodniej dzięki dokładnie temu samemu działaniu, od którego zależy ciepło zimą. Warunkiem komfortowych temperatur wewnątrz pomieszczeń przez cały rok jest bowiem prawidłowo wykonana izolacja termiczna.

Więcej...

Hydroizolacja fundamentów. Jak wykonać izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową?

Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić...

Więcej...

Deszcz w Polsce nie ustępuje. Ekspert hydroizolacji: produktowo jesteśmy gotowi na przyszłość

Właściwa hydroizolacja konstrukcji może mocno zyskać na znaczeniu w przyszłości, jeśli przewidywania meteorologów, co do zmian klimatycznych w Europie, sprawdzą się. O tym, czy polskie budownictwo jest gotowe na częstsze ulewy mówi ekspert Sika Poland, międzynarodowego koncernu dostarczającego...

Więcej...

Izolacja od podstaw… budynku. Jak ocieplać ściany przyziemia i piwnic?

Podpowiadamy, jak ocieplać ściany przyziemia i piwnic!

Więcej...

Użycie mas bitumicznych – poradnik z komentarzem eksperta

Hydroizolacja do fundamentów stanowi wodoodporną warstwę zewnętrzną, która skutecznie chroni fundamenty przed wilgocią i wodą gruntową. Masa bitumiczno-kauczukowa do dachów skutecznie chroni przed przeciekaniem i zwiększa żywotność dachu.

Więcej...

Hydroizolacja masą bitumiczną – jak chronić dom jesienią?

Polska jesień bywa kapryśna. Dni z piękną, słoneczną pogodą i stosunkowo wysokimi temperaturami są przeplatane przymrozkami i solidnymi opadami deszczu, a nawet śniegu. Nic więc dziwnego, że tak zmienna pogoda wymaga odpowiedniej hydroizolacji domu.

Więcej...

Jak dobrać izolację termiczną ogrzewania podłogowego?

Jednym z warunków poprawnej realizacji instalacji ogrzewania podłogowego jest zastosowanie odpowiedniej warstwy termoizolacji, gdyż warunkuje ona efektywność działania systemu grzewczego. Czym się kierować dobierając jej rodzaj i grubość?

Więcej...

Płyta StyleBoard MDF.RWH od Pfleiderer

Pfleiderer stworzył - płytę StyleBoard MDF.RWH, która została zaprojektowana z myślą o poszyciach ścian i dachów w warunkach wilgotnych.

Więcej...
Loading...