Jak wybrać farby przyjazne dla środowiska

Podziel się:
Zwiększająca się świadomość ekologiczna skłania nas do podejmowania bardziej przyjaznych dla środowiska decyzji w życiu codziennym. Ten kontekst jest też coraz bardziej obecny przy tematach związanych z remontowaniem czy dekorowaniem naszych domów. Coraz więcej osób, planujących malowanie wnętrz, sięga po farby ekologiczne. Czym wyróżniają się takie produkty? Jak i gdzie ich szukać? Udzielamy kilku praktycznych wskazówek, które pozwolą odmienić wnętrze domu lub mieszkania z poszanowaniem środowiska, ale także zdrowia.  

Farby przyjazne dla środowiska – czym się wyróżniają?

Farby ekologiczne są coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych farb. Ich formuła została opracowana z myślą o zminimalizowaniu negatywnego wpływu nie tylko na kondycję środowiska, ale także na zdrowie ludzi. Farby ekologiczne (www.beckers.pl) zawierają przede wszystkim znacznie mniej lotnych związków organicznych., a Jest to szczególnie istotne, jeśli zamierzasz malować pomieszczenia wewnątrz domu czy mieszkania – np. pokoje dziecięce.

Farby ekologiczne nie powodują również uczuleń. Niektóre z nich, jak np. produkty marki Beckers, posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwo Alergologicznego (PTA). Są szczególnie przyjazne dla alergikóworaz osób ze skłonnościami do alergii. Farba oznaczona znakiem PTA nie będzie wywoływać u nich uciążliwych objawów.

Jak i gdzie szukać farb ekologicznych?

Gdy już zdecydujesz, że do pomalowania swojego domu lub mieszkania wykorzystasz farby ekologiczne, pierwszym krokiem podczas zakupów będzie zwrócenie uwagi na skład i oznaczenia poszczególnych produktów.

Tak jak wspominaliśmy – farby przyjazne dla środowiska są zwykle wolne od substancji chemicznych, takich jak lotne związki organiczne. Warto zwrócić uwagę, że na opakowaniach farb marki Beckers, te właściwości są oznaczone niebieskim znakiem z zieloną rośliną. Farby tej marki posiadają również inne istotne certyfikaty, jak wymieniona wcześniej rekomendacja PTA, czy certyfikat Nordic Ecolabel, który jest przyznawany produktom przyjaznym dla środowiska w zakresie produkcji i użytkowania oraz spełniającym wysokie standardy jakościowe.

Gdzie szukać farb ekologicznych? Wymienione wcześniej cechy mają produkty znanych marek, takich jak Beckers. Znajdziesz je w dobrych sklepach z farbami oraz online, np. w sklepie internetowym producenta www.estudiokoloru.pl. Farby ekologiczne nie są dziś trudno dostępne.

Pamiętaj, że dbałość o środowisko w zakresie malowania nie kończy się na zakupie odpowiedniego produktu. Po skończonej pracy opakowanie po farbie należy odpowiednio zutylizować. Najlepiej pustą puszkę oddać do najbliższego PSZOK-u (może zawierać także pozostałości produktu).

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#sponsorowany #czytelnia #wnętrza #farba #promowany #promowany_wnetrza #Dekoracje i dodatki we wnętrzu #materiał partnera #Beckers

Więcej tematów: