Izolacja fundamentów – co warto wiedzieć?

Jakie cechy powinna spełniać dobra hydroizolacja fundamentów? Podobnie jak w przypadku izolacji termicznej ścian zewnętrznych, musi być przede wszystkim ciągła. Nawet najmniejsza przerwa może skutkować zawilgoceniem muru i w efekcie zwiększonymi stratami ciepła.

Więcej...

Projektowanie instalacji przemysłowych. Wiedz, skąd wieje wiatr!

Ponieważ instalacje przemysłowe osiągają niekiedy bardzo wysokie temperatury pracy, niezbędne jest zastosowanie izolacji o odpowiedniej grubości. Jakiej dokładnie? To zależy od wielu czynników, w tym m.in. od wiatru. Jak uwzględnić ten aspekt podczas doboru konkretnego rozwiązania?

Więcej...

Gdzie płyta nie może – maty izolacyjne PAROC Pro Mat

Przy projektowaniu instalacji kluczowa jest ścisła kontrola temperatury w rurociągach i zbiornikach, która przekłada się na wzrost wydajności procesów i zmniejszenie strat ciepła w obiektach przemysłowych i energetycznych...

Więcej...

Paroc Polska nawiązał współpracę z producentem oprogramowania Fluid Desk

Zaprojektowanie izolacji i dobór odpowiednich rozwiązań dla systemów grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych czy wentylacji pożarowej prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było tak proste.

Więcej...

Izolacje przemysłowe. Kiedy stosować maty izolacyjne?

Wysokie temperatury towarzyszące wytwarzaniu energii czy procesom przemysłowym wymagają od projektantów i inżynierów instalacji szczególnej uwagi przy doborze izolacji. Zwłaszcza, że pod uwagę wziąć należy elementy o zróżnicowanych wymiarach, średnicach i temperaturach pracy. Jak...

Więcej...

Jak wykonać izolację w systemach HVAC?

Podstawą funkcjonowania każdego systemu grzewczego są rurociągi, które transportują gorące medium w obrębie budynku.

Więcej...

Instalacja HVAC- dźwiękochłonność izolacji akustycznych

...projektanci i inżynierowie odpowiadający za instalacje HVAC nie mogą ograniczać się jedynie do współczynnika dźwiękochłonności?

Więcej...

Wełna kamienna czy pianki PUR w sieciach ciepłowniczych

Starzenie się izolacji w sieciach ciepłowniczych. Porównanie właściwości wełny kamiennej i pianek PUR

Więcej...

Paroc na Targach IEX Insulation Expo Europe w Kolonii

Na Targach w Niemczech swoją ofertę zaprezentuje firma Paroc, która przygotowała nie lada niespodziankę dla projektantów i inżynierów instalacji.

Więcej...

Otulina ROCKWOOL 800

Niepalna otulina ROCKWOOL 800 znajduje zastosowanie jako izolacja termiczna rurociągów grzewczych i ciepłowniczych, w tym centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, ciepłej wody użytkowej, węzłów cieplnych oraz jako izolacja przeciw kondensacji pary wodnej.

Więcej...
Loading...