Skuteczna termoizolacja fundamentów

Nieprawidłowo zaizolowane fundamenty mogą generować duże straty ciepła w budynku. Natryskowa pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa daje gwarancję szczelnej warstwy izolacji, która zapobiega niekontrolowanej ucieczce energii cieplnej do gruntu.

Więcej...

Typy śrub i ich zastosowanie

Śruba jest elementem służącym do łączenia ze sobą różnych komponentów czy modułów konstrukcji. Dzięki gwintowanemu trzpieniowi dociska je do siebie, tworząc pomiędzy nimi trwałe połączenie. Z kolei jej łeb pozwala wkręcać ją i ponownie wykręcać przy użyciu prostych narzędzi - śrubokrętu...

Więcej...

Rozwiązanie o fundamentalnym znaczeniu. Paroc prezentuje płyty izolacyjne do fundamentów PAROC GRS 20

Grunt to solidne podstawy – złota zasada, która przyda się zarówno w życiu codziennym, jak i podczas… wznoszenia domu. Kiedy budujemy dom, tą...

Więcej...

Jakich zasad przestrzegać i jak dobrać materiały, aby stworzyć trwałą warstwę izolacji na cokole?

Warto wiedzieć, że bez odpowiedniego zabezpieczenia tej strefy może dochodzić do migracji ciepła z budynku pionowo przez ściany zewnętrzne i cokół na zewnątrz.

Więcej...

Hydroizolacja fundamentów czyli jak ochronić dom przed wodą?

Hydroizolacje fundamentów trwale zabezpieczają ich powierzchnie wytrzymując obciążenia wilgocią oraz wodą gruntową, zarówno przy wykonywaniu izolacji pierwotnej jak i wtórnej.

Więcej...

Kilka słów o grubowarstwowych uszczelnieniach bitumicznych

Ochrona przed przenikającą wodą i wilgocią to jedno z podstawowych zadań, jakie należy do warstw hydroizolacyjnych budynku – od skutecznej hydroizolacji zależy bowiem nie tylko komfort mieszkańców, ale też trwałość całej konstrukcji.

Więcej...

Płyta gruntowa PAROC GRS 20

W zapobieganiu mostkom termicznym tworzącym się poniżej poziomu gruntu pomóc mogą sprawdzone rozwiązania, takie jak płyta izolacyjna PAROC GRS 20.

Więcej...

Hydroizolacja gruntowa

Elementy budynku zlokalizowane poniżej poziomu gruntu (ściany fundamentowe oraz piwniczne) są narażone na częsty kontakt z wilgocią

Więcej...

Przyczyny zawilgocenia murów

Wilgoć i sole w murach

Więcej...

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią

Wilgoć w budynku oprócz oczywistego zagrożenia dla wytrzymałości konstrukcji, ma także negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie osób przebywającym w danym pomieszczeniu. Dlatego tak istotnym jest zabezpieczenie się przed jej pojawieniem.

Więcej...
Loading...