Wybieramy drzwi wewnętrzne do aranżacji loftowej – 4 propozycje eksperta

Podziel się:

Przestrzeń, światło, beton, stal, nieobrobione drewno i surowa funkcjonalność to podstawowe wyznaczniki stylu loftowego. Jeśli planujesz przestrzeń inspirowaną tym modnym architektonicznym trendem, mamy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących tego, jakie drzwi wewnętrzne w stylu loft wybrać. O wskazanie kilku modnych w tym sezonie wzorów poprosiliśmy specjalistę ds. sprzedaży z dużego salonu drzwi wewnętrznych. Oto co nam zaproponował.

​Drzwi loftowe, czyli jakie? Podstawowe założenia tego stylu

Zacznijmy może od tego, jaki jest wspólny mianownik drzwi loftowych. Przede wszystkim drzwi do loftowej przestrzeni powinna cechować prostota i surowość formy. Postaw na drzwi bez zbędnych zdobień, dekoracyjnych frezów itp. Ten styl bazuje bowiem na wyeksponowaniu naturalnych faktur i kolorów materiałów, z jakich wykonane są meble czy dodatki. Dlatego najlepiej sprawdzą się drzwi loftowe w jasnych kolorach ze wzorem naturalnego drewna, betonu czy metalu. Ich wygląd i charakter powinien idealnie komponować się z pozostałymi elementami industrialnej aranżacji loftu.

​Czarne drzwi loftowe – postaw na kontrast

W aranżacjach inspirowanych stylem loftowym dominuje przede wszystkim stonowana, jasna kolorystyka. Białe ściany łączone są często z szarymi, imitującymi beton posadzkami. Dodatki w ciemnych kolorach, w tym także drzwi wewnętrzne czarne świetnie komponują się z takim jasnym tłem loftowej aranżacji. Kontrast podkreśli industrialny charakter wystroju i doda wnętrzu interesującej dynamiki. Czerń może też pojawić się w konstrukcji drzwi na przykład w postaci metalowej siatki, kraty, klamek czy ościeżnicy. Elegancki efekt zapewnią także matowe czarne fronty drzwiowe, często urozmaicone dodatkowymi przeszkleniami.

​Drzwi z bulajem do loftowych aranżacji

Sporą popularnością w ostatnich miesiącach cieszą się także drzwi wewnętrzne z bulajem. Czym jest bulaj? Jest to charakterystyczne okrągłe okienko, które znasz być może z okrętów lub drzwi w starych fabrycznych halach i magazynach. Drzwi z bulajem dostępne są na przykład w nowej kolekcji marki Porta. Standardowo okienko wykonane jest ze szkła mlecznego. Dzięki temu drzwi z bulajem wykorzystasz na przykład w aranżacji łazienki. Jeśli jednak zależy Ci na lepszej komunikacji między pomieszczeniami i na tym, aby drzwi przepuszczały dodatkowo światło, zamień szkło matowe na klasyczną przezroczystą szybę. Taki model sprawdzi się na przykład jako drzwi do kuchni.

​Drzwi betonowe – must have w loftowych i industrialnych aranżacjach

Beton to kolejny element, bez którego trudno obejść się w aranżacjach loftowych. Standardowo motyw ten pojawia się w postaci betonowych płyt ściennych lub podłogowych, powierzchni z tak zwanego mikrocementu czy płytek gresowych imitujących beton. Popularność betonu widoczna jest jednak także w nowych kolekcjach drzwi wewnętrznych.

Drzwi nie są oczywiście wykonane z betonu. Wizualny efekt tego materiału osiągnięty jest dzięki specjalnej okleinie. Połączone dodatkowo z metalowymi akcesoriami, klamkami czy ościeżnicami, drzwi betonowe są naprawdę ciekawym uzupełnieniem każdego loftu.

​Drzwi drewniane, czyli jak wizualnie ocieplić surowe loftowe wnętrze

Drzwi wewnętrzne drewniane to prosty i skuteczny sposób na wizualne ocieplenie loftowej aranżacji. Jeśli chcesz wprowadzić do takiego wnętrza odrobinę domowego ciepła, postaw na drzwi w jasnym odcieniu naturalnego drewna. Niekoniecznie musi to być skrzydło wykonane z litego drewna. Równie dobrze sprawdzą się tu drzwi pokryte okleiną lub drewnianym fornirem. Pamiętaj jednak, aby konstrukcja drzwi nawiązywała do stylu loftowego. Zamiast dekoracyjnych frezów postaw raczej na proste skrzydło lub ewentualnie model z geometrycznymi przeszkleniami. W ramach loftowych aranżacji dobrze sprawdzają się także modele z bielonego drewna – z widocznymi sękami, pęknięciami i nierównościami.

W naszym przeglądzie drzwi loftowych nie powinno zabraknąć także prostych modeli w kolorze białym. Dobrym przykładem są tu drzwi Porta białe. Doskonałe parametry techniczne, trwałość, uniwersalny kolor i minimalistyczny design sprawiają, że wiele z tych drzwi z powodzeniem wykorzystasz w loftowej aranżacji.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#drzwi #sponsorowany #czytelnia #okna i drzwi #w wewnatrz_bud #komfort #promowany #materiał partnera #Porta

Więcej tematów: