Czy ręczny odkurzacz bezprzewodowy jest naprawdę wygodny w codziennym sprzątaniu?

Podziel się:

Odkurzacze bezprzewodowe początkowo przyjmowane z pewną dozą nieufności, stale zyskują zwolenników i jest wielce prawdopodobne, że wyprą z rynku swoich protoplastów – tradycyjne odkurzacze przewodowe. Co przemawia za ich wyborem? Znaleźliśmy aż siedem powodów, dla których warto wybrać ręczny odkurzacz bezprzewodowy do codziennego sprzątania.

Niska waga

Odkurzacze bezprzewodowe (https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/odkurzacze-1) są lekkie, co sprawia, że sprzątanie nimi nie jest męczące. W razie potrzeby można je łatwo podnieść np. aby zebrać kurz z karnisza.

W porównaniu z nimi tradycyjne odkurzacze są ciężkie i o wiele mniej poręczne. Trudno podnieść taki odkurzacz na pożądaną wysokość, a na pewno nie da się tego zrobić jedną ręką.

Brak przewodu elektrycznego

Zasięg tradycyjnego odkurzacza jest łatwy do ustalenia. To suma długości przewodu elektrycznego, jednostki centralnej i rury z końcówką ssącą. To z reguły za mało na posprzątanie całego domu lub mieszkania.

W odkurzaczach bezprzewodowych ten problem nie istnieje. Można się z nimi przemieszczać na dowolne odległości, także między piętrami.

Gotowość do pracy

Na tym polu także wygrywają odkurzacze bezprzewodowe. Wystarczy wypiąć taki odkurzacz z ładowarki i jest od razu gotowy do pracy. Jeśli nie jest podpięty do ładowarki, a był wcześniej ładowany, dostępność i gotowość jest jeszcze większa.

Tradycyjny odkurzacz trzeba wyjąć ze schowka, podłączyć do prądu, zamontować rurę. To niby niewiele, ale w sytuacjach awaryjnych liczy się każda sekunda.

Przechowywanie

Odkurzacze bezprzewodowe mają kompaktowe rozmiary i w zasadzie nie potrzebują żadnych schowków. Sprawdzi się nawet uchwyt zamontowany na ścianie, np. w łazience lub garderobie. Oczywiście, jeśli ktoś ma chęć taki odkurzacz schować, może to zrobić. Znajdzie się na niego miejsce w każdej szafie.

Tradycyjne odkurzacze wymagają specjalnie wydzielonego miejsca, najlepiej całej półki. Oprócz jednostki centralnej musi być też miejsce na rurę i zestaw końcówek, a często także na kabel, bo nie we wszystkich modelach jest na niego schowek.

Konstrukcja modułowa

Niektóre modele odkurzaczy (np. https://www.eldom.eu/produkt/reczny-odkurzacz-bezprzewodowy-ob20b-twist) bezprzewodowych można przebudować tak, by stały się małymi i bardzo poręcznymi odkurzaczami, którymi można łatwo posprzątać szuflady kuchenne, kanapy, samochód itp. Tego rozwiązania pozbawione są tradycyjne odkurzacze, które zawsze będą miały długą i w niektórych sytuacjach nieporęczną rurę ssącą.

Technologia bezworkowa

Co prawda brak worków zdarza się także w tradycyjnych modelach odkurzaczy, jednak nie jest to normą. Ciągle jeszcze do wielu modeli trzeba dokupować worki, co jest nie tylko kłopotliwe, ale kosztowne.

Odkurzacze bezprzewodowe wyposażone są w bezworkowe pojemniki na kurz. Co więcej, pojemniki te z reguły są przezroczyste, można więc na bieżąco monitorować stan napełnienia pojemnika.

Łatwość utrzymania w czystości

To, że odkurzacze służą do sprzątania, nikogo nie dziwi. Warto jednak pamiętać, że one same też wymagają regularnego czyszczenia. Tu po raz kolejny wygrywa odkurzacz bezprzewodowy, który dzięki prostej konstrukcji można szybko i łatwo umyć. Konia z rzędem temu, komu udało się dokładnie wyczyścić rurę ssącą od tradycyjnego odkurzacza.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#sponsorowany #czytelnia #do czyszczenie #agd #wnętrza #narzędzia #promowany #promowany_maszyny

Więcej tematów: