Jest zima, porozmawiajmy o ogrodach zimowych...

Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej, niż tylko przeszklony taras czy przechowalnia roślin ogrodowych, gdy na zewnątrz jest dla nich zbyt zimno. To zazwyczaj dodatkowe, „pełnoprawne” pomieszczenie, które może pełnić dowolną funkcję, poprawiając jednocześnie termiczno-świetlny...

Więcej...

Salon z widokiem na naturę, czyli kilka słów o aluminium i ogrodach zimowych

Jak ją zaprojektować, by rozgrzewała serca, choć za oknem szaleje minusowa temperatura? Koniecznie z wykorzystaniem wysokiej jakości aluminium.

Więcej...

O czym warto pamiętać planując budowę ogrodu zimowego?

Według fachowej terminologii ogród zimowy to budynek kubaturowy i nie powinien być mylony z oranżerią, czy nawet werandą, jednak powszechnie nazwy te używane są zamiennie.

Więcej...

Ogród zimowy – kontakt z naturą przez szybę

Zanim przystąpimy do projektowania ogrodu zimowego, należy znaleźć odpowiedź na pytanie: jakie funkcje oranżeria będzie pełniła w naszym domu?

Więcej...

Ogród zimowy z aluminium – czy warto wybrać konstrukcję właśnie z tego materiału?

Korzyści z posiadania ogrodu zimowego jest wiele. Obok niewątpliwych walorów estetycznych warto zwrócić uwagę również na praktyczne funkcje nowoczesnej oranżerii.

Więcej...

Ogród zimowy - słońce i zieleń przez cały rok

Warto już dziś pomyśleć o zimowym ogrodzie, by cieszyć się słońcem i zielenią przez cały rok.

Więcej...

Budowa ogrodu zimowego

Na poniższym filmie można zobaczyć, jak, krok po kroku, powstał ogród zimowy REDAN.

Więcej...

Ergonomiczny ogród zimowy

Szklana konstrukcja ogrodu zimowego połączona z bryłą budynku powiększa przestrzeń użytkową, umożliwia niemal nieograniczony widok na otoczenie i ułatwia dostęp światła dziennego.

Więcej...

Budowa zimowego ogrodu w Czechach

Ogród zimowy rodem z Czech

Więcej...

Ogród zimowy – ciepły zakątek o każdej porze roku

Zapewnia światło, ciepło, ochronę przed deszczem i dodatkową przestrzeń – mowa oczywiście o ogrodzie zimowym. Gdy nie możemy liczyć na tropikalny klimat za oknem, a marzymy o porannej kawie wypijanej blisko natury, warto o nim pomyśleć. Z ofertą profili i przeszkleń Awilux możemy...

Więcej...
Loading...