Sposób na duże przeszklenia, czyli okna i drzwi przesuwne

Podziel się:

Wielkoformatowe przeszklenia stały się nieodzownym elementem współczesnych budynków. Występują zarówno pod postacią dużych okien, jak i drzwi tarasowych, które coraz częściej tworzą w domach całe przeszklone ściany. W takich przypadkach bardzo dobrze sprawdzają się okna i drzwi przesuwne. Co warto o nich wiedzieć i jak dobrze wybrać przeszklenia w rozmiarze XXL?


OKNA, duże przeszkleniaDuże okna oraz drzwi tarasowe to mocny trend w budownictwie, również tym jednorodzinnym. Chętnie korzystają z niego właściciele nowo budowanych oraz remontowanych budynków, ponieważ niesie on ze sobą wiele korzyści. Decydując się na duże przeszklenia, warto dobrze przyjrzeć się oferowanym rozwiązaniom i wybrać te, w przypadku których estetyka idzie w parze z maksymalną funkcjonalnością. Duże okna oraz drzwi tarasowe powinny bowiem nie tylko budować niesamowity klimat pomieszczeń, ale przede wszystkim umożliwiać domownikom bezproblemową obsługę, zapewniać odpowiednią izolacyjność i nie ograniczać aranżacji pomieszczeń.OKNA, drzwi tarasowe

 

Zalety dużych przeszkleń

Okna i drzwi tarasowe o dużych przeszkleniach to przede wszystkim lepszy komfort mieszkania. Dlaczego? Po pierwsze tworzą przestrzeń o bardzo dobrym natężeniu światła dziennego. Dostęp do jego odpowiedniej ilości wpływa korzystnie na regulację dobowego rytmu domowników, ich samopoczucie i zdrowie. Odpowiednie doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym jest bardzo istotne również z uwagi na fakt, że znaczną część czasu spędzamy właśnie w pomieszczeniach zamkniętych.REKLAMA:
Po drugie, duże okna oraz drzwi tarasowe, przez które rozpościera się widok na ogród albo inny efektowny krajobraz, nie tylko ożywiają wnętrze, ale także sprawiają, że otaczająca dom natura staje się wręcz częścią aranżacji pomieszczeń. Wnętrza z przeszkleniami sięgającymi od podłogi aż do sufitu prezentują się niezwykle efektownie. Duże okna oraz drzwi na taras zacierają granicę wnętrza domu z otaczającę go naturą, która działa na nas kojąco i, podobnie jak światło naturalne, ma bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie domowników.OKNA, drzwi przesuwne

 

Okna i drzwi przesuwne bez ograniczeń

Duża okna oraz drzwi tarasowe sprawiają również, że pomieszczenia domu wydają się większe, bardziej przestronne. Przestronności tej nie powinny jednak zakłócać ograniczenia wynikające z codziennego użytkowania stolarki. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku dużych przeszkleń są okna i drzwi przesuwne. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli ze skrzydłami otwieranymi do środka pomieszczenia, okna i drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE REHAU zapewniają oszczędność miejsca i swobodną aranżację wnętrz. Ich skrzydła otwierając się równolegle do ściany nie "wchodzą" do środka pomieszczenia. Pozwalają tym samym maksymalnie wykorzystać przestrzeń wokół, a więc praktycznie dowolnie rozmieścić meble, a także swobodnie zaaranżować przestrzeń przy oknach. System przesuwny to także komfort otwierania i zamykania skrzydeł bez konieczności zdejmowania roślin lub innych dekoracji z parapetów.


OKNA, okna przesuwne

 

Wygodna obsługa dużych skrzydeł

Wielkoformatowe skrzydła drzwi tarasowych, zwłaszcza tych sięgających od podłogi do sufitu, prezentują się niezwykle efektownie, jednak charakteryzują się dość dużą wagą. Dlatego wybierając taką stolarkę należy zwrócić szczególną uwagę na komfort obsługi, a dokładniej na lekkość i łatwość otwierania skrzydeł. Stosowane w drzwiach przesuwnych SYNEGO SLIDE REHAU rozwiązania sprawiają, że skrzydła otwiera się i zamyka w kilku prostych ruchach i co najważniejsze, przy użyciu minimalnej siły. Dzięki temu nawet bardzo duże przeszklenia o wymiarach do 4x2,6 m mogą charakteryzować się płynnym działaniem i lekkością otwierania, a ich obsługa będzie bezproblemowa dla wszystkich domowników – zarówno tych młodszych, jak i osób starszych. Co ważne, wysoki komfort obsługi, znany dotychczas z droższych rozwiązań HST, w przypadku okien i drzwi przesuwnych SYNEGO SLIDE jest standardem.
 

Estetyka tkwi w szczegółach

Przy wyborze okien oraz drzwi tarasowych niemałe znaczenie ma ich wygląd. Mogą one obecnie przybierać praktycznie dowolne kolory i faktury, w tym inne od strony elewacji i inne wewnątrz domu. Pozwala to realizować koncepcję budynku i wnętrz zgodnie z indywidualnymi upodobaniami.

Produkowane obecnie nowoczesne okna i drzwi przesuwne są dopracowane z dbałością o każdy szczegół. Wartym uwagi rozwiązaniem stosowanym w profilach SYNEGO SLIDE REHAU jest ich całkowite okleinowanie folią dekoracyjną. Dzięki temu zyskują jednolity wygląd - bez odróżniającego się kolorystycznie środkowego wrębu. Takie rozwiązanie sprawia, że okna i drzwi przesuwne prezentują się równie elegancko zarówno przy zamkniętych, jak i otwartych skrzydłach.OKNA, jakie okna wybrać

 

Duże i ciepłe przeszklenia

Decydując się na duże, przeszklone powierzchnie okien oraz drzwi tarasowych należy zwrócić uwagę również na ich parametry dotyczące izolacyjności termicznej. Oferowane dziś energooszczędne rozwiązania skutecznie izolują przed chłodem z zewnątrz, nawet mimo bardzo dużej powierzchni przeszkleń. Okna i drzwi przesuwne w systemie SYNEGO SLIDE REHAU charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Wartość ich współczynnika przenikania ciepła Uf może sięgać 1,3 W/(m²K). Zastosowany w oknach i drzwiach mechanizm zamykający sprawia, że element przesuwny jest dociskany równomiernie do ramy i wraz z umieszczoną na całym obwodzie uszczelką, zapewnia wysoki stopień szczelności.

Okna i drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE REHAU nie tylko skutecznie izolują termicznie, ale również akustycznie - tłumią dźwięki nawet o 43 decybele, co oznacza niemal 20-krotną redukcję hałasu.

Technologie stosowane w nowoczesnych oknach i drzwiach przesuwnych sprawiają, że są one bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno, gdy główny nacisk stawiamy na wysoką estetykę budynku i jego wnętrz, jak i na kwestie związane z funkcjonalnością stolarki.

Sprawdź, gdzie kupisz to rozwiązanie: https://bit.ly/3La5OSv

logo REHAU

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rehau
#okna #czytelnia #szklo #w okno #promowany_okna #okna i drzwi #rehau #w drzwi #promowany #Przeszklenia

Więcej tematów: