Co zbudować w pierwszej kolejności- nawierzchnię czy ogrodzenie?

Przy realizacji projektów zawsze pojawiają się dylematy. Nie inaczej jest w przypadku zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Jednym z najczęstszych problemów jest rozstrzygnięcie, co zbudować pierwsze – ogrodzenie czy nawierzchnię?

Więcej...

5 ekologicznych nawierzchni wokół domu

Są nowoczesne, modne i superekologiczne – ażurowe kostki i płyty betonowe, bo o nich mowa, doskonale nadają się do budowy zielonej, przyjaznej środowisku nawierzchni. Przyjrzyjmy się, które z nich najlepiej nadają się do wykorzystania wokół domu.

Więcej...

Projektowanie nawierzchni wejściowych: trendy i innowacje

Kluczową kwestią w projektowaniu nawierzchni betonowych jest odpowiedni sposób wykorzystania materiału - zarówno w prywatnych ogrodach, jak i przestrzeniach miejskich. Marka Semmelrock, jako odpowiedzialny producent, prezentuje najnowsze trendy oraz najlepsze praktyki w tworzeniu...

Więcej...

Jak stworzyć oszczędny ogród!

Piękny i niekosztowny w realizacji ogród – to naprawdę możliwe! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego projektowaniu, aby osiągnąć imponujący efekt.

Więcej...

Jak stworzyć perfekcyjną strefę wejściową?

Wejście i wjazd to kluczowe strefy posesji, muszą być zatem dobrze zaplanowane, aby można było wygodnie z nich korzystać. Dużą rolę odgrywają również odpowiednio dobrane materiały nawierzchniowe w postaci płyt czy kostek. Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru.

Więcej...

Ogród deszczowy – nowy ekologiczny trend w przydomowej przestrzeni

Zwiększają wilgotność powietrza i retencję wody, oczyszczają deszczówkę, zapobiegają zalewaniu posesji, a poza tym świetnie się prezentują – ogrody deszczowe to nowy sposób na aranżację otoczenia domu. Podpowiadamy, jak stworzyć takie założenie.

Więcej...

Ekspert podpowiada: Jak układać zewnętrzne płyty gresowe?

Producenci materiałów nawierzchniowych cały czas udoskonalają swoją ofertę. Zmieniają się jednak nie tylko technologie i asortyment, ale też metody montażu. Z tego względu jeszcze przed zakupem upatrzonego produktu warto ustalić, w jaki sposób i w jakich warunkach będzie on eksploatowany....

Więcej...

Debiut płyt do zadań specjalnych!

Są duże, kwadratowe, mają minimalistyczny wygląd i świetnie nadają się na taras, balkon, patio, ścieżkę w ogrodzie czy nawet na plażę… Płyty gresowe Cerro i Tono to atrakcyjne uzupełnienie zewnętrznych aranżacji wykonanych z betonowych kostek i płyt nawierzchniowych. Wskazane są tam,...

Więcej...

Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?

Jak szeroki i długi powinien być podjazd? Z których materiałów go wykonać i jakie powinny mieć parametry? Czy ważne są spadki i odwodnienie? Budowa podjazdu może rodzić wiele pytań. Przed jej rozpoczęciem warto poznać najważniejsze aspekty z punktu widzenia funkcjonalności, komfortu...

Więcej...

3 top trendy w aranżacji przestrzeni wokół domu 2024!

Ekologiczność rozwiązań i wielkoformatowe elementy to najpopularniejsze trendy w projektowaniu przydomowych alejek, podjazdów oraz tarasów z płyt betonowych. Poza uznanymi wzorami, warto zwrócić również uwagę na nowości 2024!

Więcej...
Loading...