Profesjonalny stół warsztatowy - jakie powinien mieć wymiary?

Podziel się:

Profesjonalne stoły warsztatowe powinny mieć dopasowaną powierzchnię roboczą, która pozwoli na wykonywanie różnego rodzaju prac. Pozwoli to na zachowanie swobody, jak również utrzymanie niezbędnych narzędzi pod ręką. Optymalizacja całej przestrzeni sprawi, że majsterkowanie będzie sprawiać przyjemność każdej osobie.

Jedna z najważniejszych kwestii to wymiary stołu warsztatowego, które muszą zostać dopasowane do miejsca. Tak, aby móc zachować wygodę i komfort ruchów. Nie tylko przy samym stole, ale także chodząc z jednego miejsca do drugiego. Wielkość blatu nie może być tak duża, aby wyjście/wejście do samego warsztatu nie sprawiało żadnych problemów. Osoby pracujące na takich meblach przyznają, że najwygodniejszą z opcji są te, których szerokość blatu wynosi minimum 60 cm. Na ogół stoły są szersze niż dłuższe. Pozwala to na pracę z dużymi przedmiotami, które niekiedy bierze się na warsztat.

Mówiąc o wymiarach, należy wskazać także fakt dopasowania do wzrostu człowieka. Warto również zadać sobie pytanie odnośnie tego czy ewentualne prace wykonywane będą na siedząco, czy też na stojąco.

Do dyspozycji są stoły robocze o różnych rozmiarach. Wystarczy wejść na https://www.mag-complex.pl/stoly-warsztatowe/, aby się przekonać, że klienci mają szeroki wybór różnorakich produktów. Na tej stronie istnieje są również możliwe do zamówienia regały magazynowe, wyposażenie magazynów, regały do palet.

Stoły warsztatowe - gdzie należy je ustawić?

Każdy dopasowuje warsztat do swoich potrzeb oraz zakresu obowiązków, który ma do wykonania. Stoły w zakładach produkcyjnych nieco różnią się od tego, co można znaleźć w przydomowych warsztatach. Jednak niezależnie od tego, ważna jest organizacja całej przestrzeni. Stół do Twojego warsztatu powinien znaleźć swoje miejsce pod ścianą. Zwróć uwagę na to, aby dookoła znajdowała się minimalna liczba przedmiotów. Ich obecność może bowiem sprawić, że wykonywanie poszczególnych prac będzie mocno utrudnione. Ustawienie stołu pod ścianą sprawi, że każdy będzie miał do niego swobodny dostęp. Jeżeli potrzebne są dodatkowe szafki, to można ustawić je na przeciwległej ścianie.

Wybierając miejsce na pewno należy zwrócić uwagę na oświetlenie. Tym bardziej że w wielu miejscach nie można liczyć na naturalne światło dzienne. Lampy pomogą zapewnić większy poziom bezpieczeństwa podczas pracy na stole. Wszystkie elementy będą wyraźnie widoczne.

Jakie stoły warsztatowe należy wybrać?

Do dyspozycji są różne typy stołów, które można wykorzystać do majsterkowania oraz wykonywania profesjonalnych prac.

Dzieli się je na:
- przemysłowe - wyróżniają się wykonywaniem, co pozwala na ich intensywną eksploatację bez obaw, że zostaną szybko zniszczone;
- garażowe - najczęściej mają jedną lub dwie szuflady, które umieszczone są pod blatem roboczym, są jednak takie modele posiadające większą ilość szuflad;
- stolarskie - ich cechą charakterystyczną jest blat, który wykonany jest z grubego drewna oraz otwory znajdujące się dookoła, pozwalają one na montaż dodatkowych przyrządów przy stole;
- mobilne - wyróżnia je niska waga, dzięki czemu ich przenoszenie z miejsca na miejsce nie stanowi problemu, wykorzystywane są w małych garażach, a także przez osoby wykonujące pewnego rodzaju usługi na miejscu u swoich klientów. 

Wybierając stół, na pewno należy zwrócić uwagę na te elementy, które są w stanie zapewnić wygodną pracę. Funkcjonalne stoły wyróżnia uniwersalność, a także wysoka jakość wykonania.

Solidne stoły warsztatowe

Stoły mogą mieć nie tylko szuflady, ale także pojemniki i półki, które umożliwiają uporządkowanie pod ręką potrzebnych narzędzi i akcesoriów. Warto jednak zwrócić uwagę na to z jakich materiałów wykonane są te meble.

Największą popularnością cieszą się stoły, których blat wykonany jest z drewna. Pod spodem znajduje się na ogół stelaż wykonany z metalu. Najważniejszy jest jednak blat, który zostaje w całości zaimpregnowany. W ten sposób udaje się zachować jego większą trwałość. Można go jednak łatwo uszkodzić podczas majsterkowania przy użyciu ostrych narzędzi. Do dyspozycji są jednak specjalne płyny, które są w stanie zapewnić dodatkową ochronę przed uszkodzeniami. Znajdują one zastosowanie w warsztatach stolarskich.

Stoły w całości wykonane z metalu wyróżniają się tym, że można je łatwo i szybko umyć. Polecane są one w szczególności do malowania różnych przedmiotów. Można je często spotkać w warsztatach samochodowych. To właśnie te rodzaje stołów, jakie mają pod spodem szafki, a na wierzchu dodatkowe półki.

Stoły, które wykonane są z plastiku, są bardzo lekkie. Jednak nie warto kłaść na nich przedmiotów o dużej wadze, ponieważ w łatwy sposób może dojść do uszkodzenia mebla. Polecane są one na ogół do amatorskich warsztatów, których powierzchnia jest ograniczona. Cechuje je za to najniższa cena, dlatego pomimo kilku wad, są bardzo chętnie wykorzystywane.

Stoły warsztatowe to idealne rozwiązanie na różne okazje. Mogą one być wyposażone w dodatkowe akcesoria, które sprawią, że praca stanie się jeszcze większą przyjemnością.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#sponsorowany #czytelnia #narzędzia #maszyny #narzedzie_reczne #promowany #promowany_maszyny #materiał partnera

Więcej tematów: