Hydroizolacja masą bitumiczną – jak chronić dom jesienią?

Podziel się:
Polska jesień bywa kapryśna. Dni z piękną, słoneczną pogodą i stosunkowo wysokimi temperaturami są przeplatane przymrozkami i solidnymi opadami deszczu, a nawet śniegu. Nic więc dziwnego, że tak zmienna pogoda wymaga odpowiedniej hydroizolacji domu.

Polska jesień, gdy nie jest piękna i złota, może stanowić duże obciążenie dla dachów i fundamentów – dlatego warto już w trakcie budowy domu zadbać o ich hydroizolację. Fot. TECHNONICOLPolska jesień, gdy nie jest piękna i złota, może stanowić duże obciążenie dla dachów i fundamentów – dlatego warto już w trakcie budowy domu zadbać o ich hydroizolację. Fot. TECHNONICOL

Prawidłowa hydroizolacja

Dobrze wykonana hydroizolacja stanowi gwarancję skutecznej oraz długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Co ważne, można ją wykonać także jesienią. Hydroizolacja podłoża oraz fundamentów jest często traktowana po macoszemu. Inwestorzy często myślą, że jeżeli czegoś nie widać, to problem znika. Tymczasem wody gruntowe potrafią wykorzystać nawet najmniejszą szczelinę, aby przedostać się do wnętrza betonu i go uszkodzić. Dlatego tak ważne jest skuteczne zaizolowanie powierzchni zagłębionych w gruncie, takich jak płyty fundamentowe oraz zewnętrzne ściany piwnic.

Takie samo znaczenie ma hydroizolacja dachu. To on jest najbardziej narażony na zmienne warunki atmosferyczne. Intensywne opady oraz przymrozki przy nieodpowiednio zabezpieczonym dachu mogą doprowadzić do pojawienia się wilgoci wewnątrz budynku mieszkalnego, nie wspominając o zniszczeniu samego dachu.

Kolekcja MASTER od TECHNONICOL

Jak widać, w naszych warunkach pogodowych trzeba zadbać o hydroizolację budynku od fundamentów aż po dach.

Grunt bitumiczny wykorzystywany jest do gruntowania podłoża przed ułożeniem hydroizolacyjnego pokrycia rolowanego i powłokowego. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie przyczepności materiałów do podłoża. Jego użycie jest odpowiedzialne za uzyskanie hydroizolacji wysokiej jakości.

Grunt bitumiczny MASTER jest o 50% bardziej wydajny niż inne materiały podkładowe. Fot. TECHNONICOLGrunt bitumiczny MASTER jest o 50% bardziej wydajny niż inne materiały podkładowe. Fot. TECHNONICOLJaki produkt warto wybrać w celu właściwej hydroizolacji fundamentów? Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie masy bitumicznej do hydroizolacji fundamentów. Stanowi ona wodoodporną warstwę zewnętrzną, która skutecznie ochrania fundamenty przed wpływem wilgoci, ścieków oraz przed wodą gruntową. To doskonałe zabezpieczenie przed kapryśną pogodą w Polsce. Jest to pokrycie o wyjątkowej wytrzymałości i dużej wydajności. Przyśpiesza wykonywanie prac na placu budowy.

Pamiętająco dachu trzeba wspomnieć o bitumiczno-kauczukowej masie do renowacji i konserwacji pokryć dachowych, która stanowi skuteczną ochronę przez przeciekaniem Dodatkowo wydłuża ona również żywotność dachu i może być eksploatowana w szerokim zakresie temperatur. To niezawodna ochrona każdego pokrycia dachowego za pomocą monolitnej powłoki hydroizolacyjnej o wysokiej wytrzymałości.
REKLAMA:

Do rodziny mas bitumicznych należy także lepik na zimno. Nadaje się on do remontu pokryć dachowych, klejenia i hydroizolacji. Jest on idealny do szybkiego, jesiennego remontu, ponieważ zapewnia trwałe połączenie na długi czas i stanowi niezawodną ochronę przed wodą. Lepik na zimno jest przeznaczony do napraw pokryć z pap asfaltowych lub pokryć bitumicznych bezspoinowych oraz klejenia materiałów na bazie bitumu do cegieł, betonu, metalu, drewna, ceramiki i innych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Technonicol
#czytelnia #izolacje #na sciany #do hydroizolacja #grunt #na fundament #bitum #na piwnica #technonicol #Hydroizolacje ścian, podłóg i sufitów

Więcej tematów: