newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 5 lipca 2020
13.12.2019r...

Wygodne i eleganckie krzesła

Krzesło to mebel towarzyszący człowiekowi od tysięcy lat. Początkowo wykonywane było z kamienia i pełniło szczególną rolę – tronu dla władców bądź innych znaczących osób. Zajmowało centralne miejsce w najważniejszych obiektach, symbolizując potęgę i władzę. Z czasem zaczęto konstruować lżejsze i bardziej mobilne krzesła drewniane, które zależnie od aktualnej mody były mniej lub bardziej zdobione.
Fot. MEBIN
Fot. MEBIN
Fot. MEBIN
Fot. MEBIN

Pojawiły się modele rzeźbione, inkrustowane, intarsjowane i tapicerowane. W XX w. do produkcji krzeseł zaczęto wykorzystywać tworzywa sztuczne, metale i szkło. Siedziska wykonane z tych materiałów zwykle goszczą w obiektach użyteczności publicznej, natomiast w domowych salonach i jadalniach najczęściej spotykamy najbardziej tradycyjne krzesła drewniane. Na wyjątkowość i znaczenie krzesła wpływa fakt, iż w domowych aranżacjach nie występuje ono samodzielnie, lecz w towarzystwie stołu lub stolika.

Model Bari. Fot. MEBIN
Model Bari. Fot. MEBIN
Model Corin. Fot. MEBIN
Model Corin. Fot. MEBIN

Większość producentów mebli modułowych oferuje krzesła zaprojektowane specjalnie dla danej kolekcji, zapewniające spójność stylistyczną. Zakup wyposażenia z jednej linii to wybór bezpieczny, wprowadzający do wnętrza poczucie harmonii i ładu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w eklektycznych aranżacjach zestawić elementy w różnym stylu, kolorystyce, wykonane z różnych materiałów. Efekty mogą być naprawdę imponujące.

Fot. MEBIN
Fot. MEBIN
Fot. MEBIN
Fot. MEBIN

Nawet w industrialnych, surowych wnętrzach nie może zabraknąć stołu i krzeseł, pozwalających na długie i przyjemne biesiadowanie, rozmowy i rodzinne zabawy. Tapicerowane, profilowane krzesła PIK na oryginalnych metalowych nogach zaprojektowano jako element kolekcji przeznaczonej do wnętrz w stylu loft. Ich niepowtarzalny design sprawia, że stają się intrygującą, przykuwającą uwagę ozdobą minimalistycznego salonu połączonego z jadalnią. W zestawie PIK znajdziemy także krzesło z podłokietnikami i niskim oparciem, mogące stanowić alternatywę dla fotela.

Fot. MEBIN
Fot. MEBIN
Fot. MEBIN
Fot. MEBIN

Obicie wyprofilowanego krzesła Bari efektownie harmonizuje z czarnymi wstawkami w innych meblach zestawu. W kolekcji dostępne jest też bardzo oryginalny designerski model Ibiza pokryty eko skórą lub przyjemną w dotyku i łatwą w pielęgnacji tkaniną carabu.

Fot. MEBIN
Fot. MEBIN

W modelu Corino 2 oparcie i tylne nogi wykonano z jednego kawałka drewna dębowego.

Krzesło Rimini łączące czerń z głębokim wybarwieniem dębu burgundzkiego oraz Corino 1 z jasnego drewna dębowego to mistrzowskie przykłady wzornictwa zainspirowanego najbardziej tradycyjnym wyobrażeniem krzesła.

Model Ibiza. Fot. MEBIN
Model Ibiza. Fot. MEBIN

Nowoczesne jadalnie zwykle połączone są z otwartą kuchnią i salonem. Umożliwia to łatwą komunikację z osobami we wszystkich tych pomieszczeniach. Ponadto przebywając na dużej, otwartej przestrzeni czujemy się swobodniej. Komfort użytkowania oraz miłe doznania estetyczne zapewnią ergonomicznie zaprojektowane tapicerowane krzesła z litego drewna wysokiej jakości.
--
REKLAMA:
--
Nie każdy gustuje w meblach klasycznych, ale bez wątpienia wszystkim kojarzą się one z dawnymi dworkami oraz bogatymi domami mieszczańskimi, a w konsekwencji z siłą tradycji i rodzinnymi spotkaniami. Krzesła Wiktoria wykonane z litego drewna bukowego, tak jak i inne bryły z kolekcji, przykuwają uwagę finezyjnie wygiętymi nóżkami. W modelu Afrodyta zachwycają misterne, ażurowe rzeźbienia w oparciu oraz elegancka, połyskująca tkanina obiciowa.

źródło: MEBIN

Artykuły podobne:

d