newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 30 stycznia 2023
13.07.2020r...

Sterowanie Powerline

Powerline to nowoczesna technologia umożliwiającą przesyłanie sygnałów sterujących w istniejącej już sieci elektrycznej.
Fot. ASTAT
Fot. ASTAT
Fot. ASTAT
Fot. ASTAT

Technologia ta ma bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzaju budynkach. Warunkiem jej stosowania jest brak zakłóceń między nadajnikiem i odbiornikiem w postaci transformatora pomiędzy nimi (odległość sterowanie może dochodzić nawet do 3 km).

Fot. ASTAT
Fot. ASTAT
Fot. ASTAT
Fot. ASTAT

Zasada działania Powerline jest bardzo prosta: wystarczą jedynie 2 moduły: nadawczy i odbiorczy. Moduł nadawczy jest podłączony do przycisku sterowania, a moduł odbiorczy jest podłączony do urządzenia, którym chcemy sterować.

Fot. ASTAT
Fot. ASTAT
Fot. ASTAT
Fot. ASTAT

W asortymencie dostępne są:
- moduły nadawcze,
- moduły odbiorcze,
- przekaźniki: włącz/wyłącz, roletowe (do montażu w puszce i na szynę DIN),
- ściemniacze uniwersalne,
- automaty schodowe,
- bramki bezprzewodowe, tunelowe,
- kontroler temperatury (sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją),
- moduł do programowania.

Technologia Powerline ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że można ją stosować wszędzie tam gdzie nie możemy użyć technologii radiowej, ze względu na duże odległości czy też przeszkody architektoniczne. Kolejną zaletą systemu jest to, że nie trzeba przeprowadzać dodatkowych remontów ani inwestować w dodatkową instalację, działa na każdej istniejącej instalacji elektrycznej. Dodatkowo, technologia Powerline daje bardzo duże pole manewru: można ją modyfikować, zmieniać i rozszerzać według potrzeb. Sterowanie za pomocą systemu odbywa się bez wpływu na jakość energii elektrycznej i bez zakłóceń.
--
REKLAMA:
--
Powerline pozwala na sterowanie wszystkimi urządzeniami podłączonymi do sieci elektrycznej: klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja, oświetlenie, brama wjazdowa, rolety itd.

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji i służą swoim doświadczeniem. Pomogą w doborze odpowiednich urządzeń do Waszych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu!

źródło: ASTAT

Artykuły podobne:

d