Narzędzia malarskie MAGNAT pozwalają w szybki i łatwy sposób uzyskać profesjonalne efekty dekoracyjne. Meble i podłogi zabezpieczone, kolory wybrane, ściany przygotowane. Czas na malowanie…

Wypowiedź eksperta
Dariusz Wróbel Kierownik Działu Aplikacji i Szkoleń FFiL Śnieżka SA
Właściwe wykorzystanie wałka gwarantuje szybkie i równomierne naniesienie farby na wybraną powierzchnię. Przed pierwszym użyciem wałka należy go namoczyć w wodzie lub rozpuszczalniku, w zależności od rodzaju farby, a następnie mocno odwirować. Nabierając na wałek farbę, należy go zanurzyć do głębokości runa, a następnie prowadzić po malowanej powierzchni delikatnie bez zbędnego nacisku. Należy pamiętać, by nie malować suchym wałkiem i starać się za każdym razem nakładać farbę na porównywalne powierzchnie.
REKLAMA:

Wypowiedź eksperta
Dariusz Wróbel Kierownik Działu Aplikacji i Szkoleń FFiL Śnieżka SA
W skład każdego pędzla MAGNAT wchodzą dwa rodzaje włosia. Jeden stanowi „kręgosłup” pędzla i odpowiada za jego sztywność, drugi stanowi wypełnienie pędzla i odpowiada za jego elastyczność oraz przyjmowanie i właściwe nakładanie farby.
Wypowiedź eksperta
Dariusz Wróbel Kierownik Działu Aplikacji i Szkoleń FFiL Śnieżka SA
Aby starannie nakładać farbę pędzlem warto pamiętać o kilku zasadach. Pędzel powinien być zanurzany w farbie do 1/3 długości włosia - zanurzany całkowicie będzie chlapał w trakcie malowania. Aby pozbyć się z pędzla nadmiaru farby, wystarczy delikatnie przycisnąć część pracującą do ścian puszki. Malujemy końcówkami pędzla - nanoszenie farby całą powierzchnią spowoduje, że po wyschnięciu będzie widać ślady w postaci nitek, smug itp. W miarę możliwości stosujemy długie i delikatne pociągnięcia.

Bogactwo efektów
Pace, szpachelki, gąbki, wałki dekoracyjne – w nowej linii narzędzi MAGNAT znalazły się takie, które pomogą wnieść do wnętrza ciekawe efekty i sprawią, że praca będzie zabawą. Wystarczy sięgnąć po Lakier Rustykalny, Marmur Klasyczny MAGNAT Style, albo Glinkę Wenecką, czy Grassi MAGNAT Style, dobrać odpowiednie narzędzia i tworzyć efektowne struktury.Gumowe wałki pozwalają uzyskać pięć różnych wzorów, a rękawica ułatwia wykonywanie tzw. „przecierek”. Narzędziami przeznaczonymi do wykonywania struktury Glinki Weneckiej są pędzel i paca wenecka. Pędzel, dzięki odpowiedniej grubości i długości włosia, pozwala na właściwe i szybkie nałożenie farby strukturalnej, a elastyczna paca gwarantuje uzyskanie właściwego efektu „przetartego tynku”. Jedynym ograniczeniem w korzystaniu z bogactwa efektów jest… wyobraźnia.
Zamiast drabiny
Dla ułatwienia pracy możemy skorzystać z teleskopowej rączki do wałków malarskich. Dzięki regulowanej długości (aż do 91 cm) bez problemu sięgniemy sufitu. Rączka jest lekka i ma ergonomiczną rękojeść, co gwarantuje komfort pracy. Do rączki można dołączyć praktyczny kij malarski, co pozwoli nam sięgnąć jeszcze dalej, bo aż na odległość 240 cm. Przyjaźń na lata
Źródło: www.magnatfarby.pl
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Magnat