Analiza cieplno-wilgotnościowa - nowa usługa Xella Polska

Podziel się:
Xella Polska oferuje swoim klientom kolejną usługę okołobudowlaną - analizę cieplno-wilgotnościową przegrody. Oferta skierowana jest do branżowych profesjonalistów oraz inwestorów indywidualnych, planujących termomodernizację budynków lub mieszkań.

Fot. Xella PolskaFot. Xella PolskaAnaliza cieplno-wilgotnościowa uzupełnia portfolio rozwiązań dedykowanych ocieplaniu od wewnątrz przy zastosowaniu płyt izolacyjnych MULTIPOR. Analiza prezentuje zmiany parametrów i reakcje ściany pod względem cieplnym i wilgotnościowym po zastosowaniu ocieplenia od wewnątrz z izolacyjnych mineralnych płyt MULTIPOR.

Usługa zaprezentowana przez Xella Polska pozwala z bardzo dużym prawdopodobieństwem ocenić, na ile zastosowanie systemu MULTIPOR spełni oczekiwania inwestora oraz ułatwia wybór grubości materiału do zastosowania przy określonej przegrodzie.
REKLAMA:

Fot. Xella PolskaFot. Xella PolskaRaport z analizy powstaje w oparciu o algorytm programu WUFI PRO. Program charakteryzuje zastosowanie niestacjonarnego modelu przepływu ciepła i wilgoci. Analizując precyzyjnie bilans cieplny przegrody, WUFI PRO szczegółowo uwzględnia również wilgotność oddziałującą na przegrodę i determinującą nie tylko na warunki wewnątrz pomieszczeń, ale także jej wpływ na ściany budynku. Bowiem oba analizowane czynniki - cieplny i wilgotnościowy - są ze sobą ściśle powiązane. Zwiększona wilgotność ułatwia stratę ciepła, a temperatura ma wpływ na utrzymywanie się określonego poziomu wilgotności ścian. Tematyka ta będzie omawiana podczas rozpoczynającego się cyklu konferencji „Poprawa parametrów energetycznych budynków” organizowanych w 18 miastach w całej Polsce (więcej informacji o konferencjach na stronie http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/).

Fot. Xella PolskaFot. Xella PolskaPodstawę analizy WUFI PRO stanowią podane przez inwestora szczegółowe dane parametrów związanych z konstrukcją ściany, temperaturą, wilgotnością, warunkami użytkowania, lokalizacją, warunkami klimatycznymi.

Ocieplenie od wewnątrz wiąże się z koniecznością zwrócenia uwagi na inne właściwości materiałów, niż klasycznie uwzględniane w wypadku ocieplenia od zewnątrz. Wprowadzenie do oferty usługi wykonania analizy cieplno-wilgotnościowej jest przykładem połączenia praktycznej z punktu widzenia termomodernizacji analizy z działaniami edukacyjnymi Xella Polska.

Ocieplenie od wewnątrz rozwiązuje problem szeregu budynków wymagających wprowadzenia izolacji, a nie mogących jej uzyskać na fasadach budynków. Dotyczy to m.in. obiektów zabytkowych - wykonywania ich adaptacji i zmianę przeznaczenia.

Fot. Xella PolskaFot. Xella PolskaAnalizę cieplno-wilgotnościową WUFI PRO można zamówić w sklepie internetowym sklep.xella.pl (http://sklep.xella.pl/sklep.php?md=ext_services2&id=1&name=analiza-cieplno-wilgotnosciowa-pojedynczej-przegrody&). Koszt to 300 zł netto. Więcej informacji na temat ocieplania od wewnątrz na www.ocieplenieodwewnatrz.pl
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Xella
#wiadomości #izolacje #wewnatrz_bud #docieplanie #xella

Więcej tematów: