newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 9 lipca 2020
01.02.2018r...

Jak samodzielnie pomalować elewację domu? – poradnik dla początkujących

Samodzielne malowanie elewacji wymaga nieco wysiłku, na szczęście istnieją sposoby na uproszczenie sobie tego zadania. Zobacz jak samodzielnie pomalować elewację domu.
Fot. PolSpay
Fot. PolSpay

Coraz większa dostępność zarówno informacji i jak materiałów potrzebnych do samodzielnego malowania elewacji powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na malowanie domu bez pomocy specjalistów. Jest tak, bowiem choć malowanie elewacji wymaga odrobiny pracy, to jednak oszczędność pieniędzy jak i satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy przerasta najśmielsze oczekiwania wielu ludzi. Zobacz jak sprawnie i przede wszystkim oszczędnie pomalować elewację domu.

Jak malować elewację domu – prosty poradnik

Krok 1. Wybór farby do elewacji

Nie każdy wie, że wybór farby przeznaczonej do malowania elewacji powinien być dobrze przemyślany. Kolor domu powinien współgrać nie tylko ze stylem domu, z aranżacją wnętrz, ale także z panującym wokół otoczeniem. Wybierając farby do elewacji należy również zapoznać się z niezbędnymi instrukcjami dotyczącymi jej użytkowania, które zamieszczone są na opakowaniach z farbą.

Krok 2. Kwestie techniczne – rusztowanie czy drabina?

O ile drabina idealnie sprawdzi się przy malowaniu wnętrza zarówno domu jak i mieszkania, o tyle przy bezpiecznym malowaniu domu konieczne jest rusztowanie. Choć wiele osób decyduje się na zakup rusztowania do malowania elewacji domu, to jednak nie wszyscy z nich wiedzą, że istnieje możliwość jaką jest wynajem rusztowań. W wielu przypadkach wynajem rusztowania na czas malowania elewacji okazuje się oszczędnym i najsłuszniejszym rozwiązaniem.

Krok 3. Zabezpieczenie elementów domu

Przed rozpoczęciem malowania elewacji należy odpowiednio zabezpieczyć te elementy domu, które w żaden sposób nie powinny być ani naruszone, ani uszkodzone. W tym celu należy zabezpieczyć grubą folią zarówno ramy okienne jak i taras, elementy podjazdu, kamienie i krawężniki przydomowe oraz inne równie istotne elementy, które mogą być narażone na zabrudzenie farbą.
--
REKLAMA:
--

Krok 4. Przygotowanie elewacji do malowania

Przygotowanie elewacji do malowania jest ostatnim krokiem, który należy począć przed rozpoczęciem właściwych prac. W tym celu należy wyeliminować wszelkie pęknięcia, wgniecenia, rysy i inne uszkodzenia elewacji. Wiele z nich da się usunąć poprzez naniesienie zaprawy murarskiej. Po ukończeniu napraw należy odkurzyć elewację. Niezwykle dokładne odkurzenie elewacji możliwe jest dzięki pacy ściernej, która skutecznie usuwa wszelkie drobinki mogące negatywnie wpłynąć na efekt malowania domu.

Krok 5. Malowanie elewacji

Zasady malowania elewacji są bardzo proste, a ich nieprzestrzeganie może negatywnie wpłynąć na finalny efekt. Przede wszystkim malowanie elewacji powinno odbyć się w dniu, w którym panują niezwykle korzystne warunki pogodowe. Nie należy również zapominać o malowaniu elewacji jednym ciągiem. W przeciwnym razie różnice w odcieniach farby i nieestetyczne plamy staną się częścią domu. Aby malowanie elewacji przebiegło sprawnie i oszczędnie najlepiej zastosować agregaty malarskie. Zakup oraz wynajem agregatów malarskich możliwy jest poprzez stronę polspray.com.pl

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d