newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 9 grudnia 2021
15.01.2020r...

Taneczny karnawał? Czas na odświeżenie podłogi! V33 przedstawia Renowacyjny Lakier do parkietu

Już podczas Świąt wylał się na niego barszcz, w trakcie przesuwania wigilijnego stołu zyskał kilka zadrapań, a do tego dotkliwie zapamiętał taneczne kroki gorączki sobotniej nocy. Parkiet, bo o nim mowa, w okresie noworocznym musi znieść naprawdę wiele. Dziś podpowiadamy, jak w prosty sposób przywrócić mu dawną świetność i nienaganny wygląd, a wszystko… bez konieczności żmudnych i kłopotliwych prac remontowych.
V33_Lakier renowacyjny fot. V33
V33_Lakier renowacyjny fot. V33
Jeśli salon traci swój blask, a poszarzały, zarysowany parkiet zaczyna rzucać się w oczy – czas na renowację. Jak się do niej zabrać? Przede wszystkim delikatnie i z wyczuciem – drewno to bowiem materiał wdzięczny, ale i wrażliwy, dlatego podczas wyboru środka do jego zabezpieczenia nie ma miejsca na żadne kompromisy.

Tu z pomocą przychodzi Renowacyjny Lakier do parkietu od V33, dedykowany podłogom lakierowanym z gatunków europejskich i egzotycznych oraz podłogom laminowanym. Dzięki technologii DIRECT PROTECT, akrylowy lakier renowacyjny do parkietu można nakładać bezpośrednio na odnawianą powierzchnię - bez cyklinowania i usuwania starej powłoki, bez konieczności aplikacji warstwy podkładowej. Jest wysoce odporny na zaplamienia, uderzenia i ścieranie, a do tego stworzy doskonały duet z systemem ogrzewania podłogowego. Do wyboru mamy tu 3 warianty wykończenia: bezbarwny połysk, bezbarwną satynę i bezbarwny mat.

V33_parkiet po odnowieniu Lakierem Renowacyjnym fot. V33
V33_parkiet po odnowieniu Lakierem Renowacyjnym fot. V33

Rada eksperta V33: Podłoże poddane renowacji powinno być czyste suche i odtłuszczone. Parkiety lakierowane szlifujemy papierem ściernym, zaś parkiety fabrycznie lakierowane i powierzchnie laminowane odtłuszczamy. Lakier nakładamy za pomocą pędzla z elastycznego włosia lub wałka do produktów akrylowych (włosie 12 mm). Produkt aplikujemy równomiernie, krzyżującymi się pasami i pozostawiamy do wyschnięcia na 3 godziny. Następnie, powierzchnię delikatnie matujemy papierem ściennym, odpylamy i nakładamy drugą warstwę, a w razie konieczności – trzecią. Pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny i… gotowe!
--
REKLAMA:
--
A gdyby tak do listy postanowień noworocznych dodać renowację parkietu?

Producent: V33,
Wykończenie: połysk, satyna, mat,
Czas schnięcia między warstwami: 3 godziny,
Cena i opakowanie: 0,75l – 49,95 PLN; 2,5l – 138 PLN.

źródło: MATERIAŁ PARTNERA

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d