newsletter reklama projekty domów forum
sobota 4 lipca 2020
10.07.2013r...

Cekolowanie sufitów i ścian

Pytanie: Chciałbym remontując mieszkanie wygładzić ściany i sufit. Ściany były malowane farbą emulsyjną, dlatego interesuje mnie jak i od czego mam zacząć oraz jakich produktów użyć?
Fot. Cekol
Fot. Cekol
Fot. Cekol
Fot. Cekol

Pierwszym etapem pracy będzie właściwe przygotowanie podłoża. Powłoki malarskie, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Podłoże powinno być czyste, zwarte i nośne oraz wolne od zatłuszczeń. Następnie podłoże należy zagruntować emulsją gruntującą. Po wyroby marki CEKOL należy stosować emulsję gruntującą CEKOL DL-80. Elementy stalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie (np. przez położenie odpowiednich powłok malarskich).
--
REKLAMA:
--
Fot. Cekol
Fot. Cekol
Na odpowiednio przygotowanym i zagruntowanym podłożu możemy następnie wykonać gładź. Do wykonania gładzi możemy wybierać z pośród kilku wyrobów marki CEKOL. Z wyrobów gipsowych, które możemy stosować wyłącznie wewnątrz pomieszczeń możemy użyć białej masy szpachlowej CEKOL C-45 lub gładzi gipsowej CEKOL GS-200. W przypadku pomieszczeń stale narażonych na zawilgocenie i podwyższoną wilgotność np. łazienki zalecam zastosować CEKOL C-35 gładki tynk elewacyjny. Jest to produkt na bazie białego cementu. Można go stosować na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Służy do wygładzania i wyrównywania powierzchni. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta.

źródło: Cedat

Artykuły podobne:

d