Zestaw malarski - efekt gwarantowany

Podziel się:
Każdy malarz doskonale wie, że efekt jego pracy w dużej mierze zależy od materiałów, jakich używa. Zastosowanie najwyższej jakości farb nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, jeśli nie wybierzemy także odpowiednich pędzli czy wałków. Marka Dekoral Gold oferuje zestaw narzędzi i akcesoriów malarskich, które pozwolą właściwie wykorzystywać produkty marek Dekoral Professional i Sigma.

Należy właściwie dobrać narzędzia do rodzaju farby Fot.: DEKORAL GOLDNależy właściwie dobrać narzędzia do rodzaju farby Fot.: DEKORAL GOLDPrzyglądając się nowopowstałym budowlom w naszych miastach, niejednokrotnie zachwyca nas rozmach, z jakim zostały wykonane. Zastosowanie najnowszych technologii i trendów we współczesnej architekturze sprawia, że nie tylko wielkie biurowce, ale również nowe osiedla ożywiają przestrzeń miejską. Nie są to już szare i smutne bloki z poprzedniej epoki, ale obiekty odznaczające się lekką i przyjazną formą. Nierzadko są to kolorowe, pełne wdzięku budynki. Efekt ten możliwy jest tylko dzięki starannym pracom wykończeniowym. Zarówno elewacje, jak i wnętrza muszą być wykonane przez fachowców przy użyciu profesjonalnych materiałów.

Powierzchnia pomalowana prawidłowo za pomocą wałka poliamidowego z podkładką piankowąPowierzchnia pomalowana prawidłowo za pomocą wałka poliamidowego z podkładką piankowąTylko dobre narzędzia
Idealnym rozwiązaniem przy tego typu pracach będą produkty marki Dekoral Professional oraz Sigma. Jednak zastosowanie nawet najlepszych farb to nie wszystko. Istotne jest także, aby zwrócić uwagę na narzędzia jakimi się posługujemy. Tylko najwyższej jakości pędzle i wałki pozwolą wykorzystać wszystkie właściwości nowoczesnej farby oraz uzyskać efektowną, dekoracyjną powłokę. Jest to szczególnie ważne, jeśli posługujemy się wysoko wyspecjalizowanymi produktami.
REKLAMA:

- Coraz częściej profesjonalne farby posiadają lepkość tiksotropową - w opakowaniu wydają się bardzo gęste i nie można ich prawidłowo zastosować bez właściwego wałka – mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich.

Istotne jest zatem, aby nie oszczędzać na zakupie narzędzi, ponieważ zły dobór może nam przysporzyć dodatkowej pracy i kolejnych wydatków. Nie chcielibyśmy przecież zrywać niedawno pomalowanej powłoki, aby ponownie poddawać ścianę renowacji. Warto zatem zainwestować w dobry wałek czy pędzel i uniknąć niepożądanych efektów.
Marka Dekoral Gold oferuje szeroki wybór narzędzi niezbędnych do prawidłowego nakładania farb proponowanych w ramach marek Dekoral Professional i Sigma.

Staranny dobór narzędzi
Wybór farby uzależniony jest m.in. od rodzaju podłoża oraz tego, czy będziemy malować elewacje czy też wnętrza budynków. Równie uważnie powinniśmy dobierać odpowiednie narzędzia. Podczas malowania, zarówno elewacji, jak i wnętrz, wielokrotnie napotykamy na miejsca, które trudno pomalować większym pędzlem. Chcąc zaradzić tego typu niedogodnościom, Dekoral Gold przygotował narzędzia w różnych rozmiarach:

- Jest to niezbędne do jednakowego wyglądu całej powierzchni, także w miejscach trudniej dostępnych. Dlatego np. wałki Perlon, Microfibra czy Nylon są dostępne w trzech rozmiarach: 10, 18 i 25 cm. Podobnie wałek Coarse Structure do wyrobów strukturalnych – Sigma Kwarts, Sigmulto Aquamix, który poza podstawowym rozmiarem 18 cm posiada też rozmiar mały 10 cm do wykończeń w narożach czy za grzejnikami – wyjaśnia specjalista z ATM.

Narzędzia Dekoral Gold gwarantują wykorzystanie wszystkich właściwości farb marek Dekoral Professional i SigmaNarzędzia Dekoral Gold gwarantują wykorzystanie wszystkich właściwości farb marek Dekoral Professional i SigmaJednak nie tylko rozmiar pędzla jest istotny. Każdy rodzaj farby wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Malowanie tą samą emulsją, ale przy użyciu różnych wałków może dać odmienne efekty.

- Pokrycie powierzchni farbą silikonową Sigma Renosil za pomocą najtańszego wałka nie zagwarantuje, że farbę rozprowadzimy równomiernie, a to z kolei może doprowadzić do spękania powłoki. Aby uzyskać trwały i satysfakcjonujący efekt należy użyć wałka poliamidowego z podkładką piankową – mówi Ryszard Plantos.

Podobnie jest w przypadku malowania farbą Sigma Kwarts. Zastosowanie wałka bez podkładki piankowej powoduje niedokładne wprowadzenie farby w zagłębienia tynku. Taka powłoka ulegnie szybkiemu zniszczeniu, nawet gdyby była wykonana najbardziej odporną farbą. Wystarczy jednak wybrać wałek Coarse Structure marki Dekoral Gold, aby dokładnie wypełnić wszystkie zagłębienia powłoki.

Dzięki specjalnym matrycom, które znajdziemy w katalogach produktów marek Dekoral Professional i Sigma, będziemy mogli odpowiednio dopasować narzędzia do wybranych wcześniej farb. Dowiemy się m.in., że do emulsji wewnętrznych Akrotix 3000 najlepiej używać wałków Perlon lub Microfibre, a przy emulsjach zewnętrznych Akrylit 3000 Siloxan lepiej zastosować Poliamide z podkładką piankową lub wałek Owcza wełna extra.

W ofercie marki Dekoral Gold znajdziemy wiele produktów niezbędnych przy pracach wykończeniowych. Wysokiej jakości narzędzia zapewnią nam komfort pracy i wygodę oraz zagwarantują wykorzystanie wszystkich właściwości farb marek Dekoral Professional i Sigma.

Producent: PPG Industries
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PPG Industries
#maszyny #do malowanie #narzedzie_reczne #produkty #Narzędzia ręczne

Więcej tematów: