Braas szkoli dekarzy - Prawidłowo wykonany dach to wyzwanie

Podziel się:
Położenie dachu przez fachowca wydaje się być prostym zadaniem. Jednak tylko najlepsi dekarze wiedzą, że od każdego elementu systemu dachowego zależy, czy dach będzie spełniał swoją funkcję jak należy i czy w przyszłości nie będzie sprawiał problemów właścicielom narażając ich na koszty.

Fot. BraasFot. BraasNowoczesne systemy dachowe to nie tylko dachówki, ale cały zestaw idealnie uzupełniających się elementów. Prawidłowe wykonanie dachu rozpoczyna się już na etapie projektu i doboru materiałów, dlatego wybierając dach należy pamiętać, że im bardziej skomplikowany projekt tym większe wyzwanie dla dekarzy.

Równie ważne, co wybór projektu i materiałów jest również wybór odpowiedniego zespołu fachowców. Dobrze wyszkolony dekarz nie tylko wykona dach, ale również doradzi. Wiedza, umiejętności i doświadczenie są kluczowe. Wiedząc o tym, firma Monier Braas organizuje cykliczne szkolenia dla dekarzy. Ostatnie z nich odbyło się 12 – 13 kwietnia w Gdańsku.
REKLAMA:

Szkolenie, które składało się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej, było prowadzone przez doradcę technicznego marki Braas, Marka Podeszwę. To pod jego okiem krok po kroku, dekarze z całej Polski szlifowali swoje umiejętności. Po niezbędnym wprowadzeniu teoretycznym, mogli oni sprawdzić swoje umiejętności na realnych wymiarów dachu szkoleniowym.

Fot. BraasFot. BraasNa początek ułożyli membranę wysoko paroprzepuszczalną oraz zamontowali elementy wentylacyjne w okapie. Doradca techniczny Braas wyjaśnił również problemy jakie mogą powstać przy nieprawidłowym zamontowaniu odprowadzającego wodę kosza dachowego oraz jak poprawnie wykonać jego montaż. Następnie pokryto połać dachówkami ceramicznymi oraz betonowymi marki Braas i zamontowano różne elementy kompletnego systemu dachowego, które zwieńczyły całość, m.in.: system komunikacji po dachu i kominek DuroVent.

Kiedy dach był już praktycznie gotowy, dekarze uszczelnili komin taśmą Wakaflex. Na koniec przyszedł czas na podsumowanie, w którym omówiono najważniejsze aspekty budowy dachu, zwracając uwagę na kluczowe problemy instalacji i możliwe rozwiązania.

Dyplomowane umiejętności

Po dwóch dniach i skończonej pracy dekarze otrzymali dyplomy, zaświadczające odbycie szkolenia zorganizowanego przez Monier Braas. Kolejne spotkanie, na którym dekarze będą doskonalić umiejętności układania dachówek na lukarnach w kształcie wolego oka, odbędzie się już w maju.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Monier Braas Sp. z o.o
#wiadomości #dachy #dach #szkolenia #braas

Więcej tematów: