Trendy Zmian Cen Materiałów Budowlanych W Maju

Podziel się:
W maju 2012 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 7 grupach, najbardziej suchej zabudowy (+14,8%) oraz narzędzi i sprzętu budowlanego (+12,6%). Wzrosty w grupach: silikatów, gazobetonów, izolacji termicznych, chemii budowlanej oraz stolarki otworowej mieściły się w granicach ok. 1% lub poniżej. Spadły jedynie ceny pokryć i folii dachowych, rynien (-0,8%). Ceny w 2 grupach nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły ceny kostki brukowej (+1,5%) oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (+0,9%).

Spadły natomiast ceny farb, lakierów, tapet (-3,5%), wyrobów stalowych (-1,4%) oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (-1%). Nie zmieniły się ceny cementu, wapna oraz bram i ogrodzeń.
REKLAMA:

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-IV 2012 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 8,9%, ale już w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym przeważył pesymizm – wskaźnik minus 4,9%. Równolegle dodatnią dynamikę osiągnięto w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto – plus 8,2%, natomiast w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym był to minus 8,1%.

Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w maju 2012 r. były 7,6% wyższe niż przed rokiem oraz tylko o 0,3% wyższe niż w kwietniu 2012 r. (w kwietniu odbyły się Targi Grupy PSB w Kielcach). Sprzedaż po pięciu miesiącach 2012 r. była wyższa o 11% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Wykres. Trendy zmian cen – dane Grupy PSB S.A.Wykres. Trendy zmian cen – dane Grupy PSB S.A.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Grupa PSB
#wiadomości #fundamenty #raport #psb

Więcej tematów: