Jak okleić drzwi okleiną samoprzylepną?

Podziel się:

Okleina na drzwi skutecznie odrestauruje nasze drzwi w domu bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów i ich wymiany. Obecnie na rynku zakupimy wiele ich rodzajów i kolorów, dzięki czemu odrestaurujemy je tak, by wyglądały, jak nowe bez większego wysiłku. Zamontowanie okleiny samoprzylepnej jest łatwe i szybkie, dzięki czemu zrobimy to sami.

Jak wybrać okleinę na drzwi?

Podczas zakupu okleiny na drzwi warto, jest zwrócić uwagę na to, by była trwała, odporna na warunki atmosferyczne, odporna na urządzenia, łatwa w utrzymaniu czystości i łatwa w montażu. Ten ostatni warunek spełnia właśnie okleina samoprzylepna, którą możemy zamontować sami bez większego wysiłku. Na rynku znajduje się wiele rodzajów oklein na drzwi, najpopularniejszymi są:

  • Okleina z drewna – wyglądają na naturalne i dodają wnętrzom ciepła, niestety jest ona podatna na uszkodzenia i należy ją regularnie konserwować
  • Okleina z PCV – posiada ona sporo zalet, jest odporna na uszkodzenia, na wilgoć, a utrzymanie jej w czystości jest naprawdę łatwe.
  • Okleina laminowana – jest najtrwalszą na rynku. Nie tylko odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, ale także na promienie UV.

Jeśli chcemy okleić nią drzwi zewnętrzne, to powinna być ona przede wszystkim odporna na warunki atmosferyczne, w tym również na promienie słoneczne.

Oklejenie drzwi okleiną samoprzylepną krok po kroku

Folia samoprzylepna, którą możemy okleić drzwi, można wykorzystać również na inne powierzchnie, jak szyby, lustra czy okna i parapety. Jeśli więc chcemy wykorzystać ją jeszcze w innym celu, tak by na przykład drzwi pokojowe współgrały z innymi elementami wnętrza, to nic nie to stoi na przeszkodzie, by kupić jej zapas.

Przede wszystkim, zanim przystąpimy do montowania okleiny samoprzylepnej na drzwiach, konieczny jest jej odpowiedni wybór. Przed zakupem warto, jest zwrócić uwagę, by posiadała opcje usuwania powietrza.

Kolejnym krokiem jest przymiarka wybranej okleiny, powinna być dopasowana do drzwi. W sklepach stacjonarnych i internetowych można kupić przyciętą od razu na wymiar, jaki potrzebujemy.

Do oklejania drzwi należy przygotować takie przedmioty jak nożyczki, ołówek, linijkę, nożyk i szpachelkę do wygładzania. A przed samym zabiegiem usuwamy klamki i inne ozdoby.

Oklejanie należy zacząć od usunięcia części papieru ochronnego, a stronę klejącą przykładamy do drzwi, zaczynając od górnych rogów, stopniowo wygładzając ją szpachelką. Jeśli zauważymy pod nią pojawiające się pęcherzyki, możemy ją podważyć i oprawić lub przebić je igłą i docisnąć materiał.

Ostatnim krokiem jest przycinanie okleiny za pomocą ostrego nożyka wzdłuż krawędzi drzwi, ostrożnie, by ich nie uszkodzić.

Jak wybrać odpowiednią okleinę?

W sklepach znajdziemy bardzo duży wybór oklein samoprzylepnych z przeznaczeniem do różnych elementów. Więcej informacji na temat oklein znajdziemy na https://studiodomu.pl/. Wybierając odpowiednią do oklejenia drzwi, warto, jest zwrócić uwagę, między innymi na jej grubość, trwałość, odporność na uszkodzenia, łatwość usuwania powietrza oraz elementy estetyczne, jak kolor, wzór czy fakturę.

Okleina samoprzylepna na drzwi – jak o nią dbać?

Aby oklejenie drzwi okleiną przebiegło szybko i bez problemów należy zapewnić sobie dobre oświetlenie, inaczej możemy nie zauważyć powstających pęcherzyków powietrza. Dodatkowo powinniśmy o nią szczególnie dbać, by nie było konieczności jej wymiany po kilku miesiącach. Jeśli chodzi o jej mycie i odświeżanie, to nie ma potrzeby wykorzystywania w tym celu detergentów, które mogą zniszczyć okleinę bezpowrotnie. Szczotki i ostre zmywaki również odpadają. Sprawdzi się natomiast wilgotna i miękka ściereczka.

W sklepach możemy kupić również różne detergenty przeznaczone do czyszczenia tego rodzaju materiałów, jednak nie ma koniecznosi ponoszenia dodatkowych kosztów, woda z dodatkiem płynu do mycia świetnie poradzi sobie zarówno z kurzem, jak i silniejszymi zabrudzeniami, a co ważniejsze nie uszkodzi okleiny.

Artykuł powstał ze współpracy z studiodomu.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#drzwi #sponsorowany #promowany_okna #okna i drzwi #promowany #poradnik #materiał partnera #okleina #studiodomu.pl

Więcej tematów: