Dobry Design Internorm

Podziel się:
Okno HV240 Varion 4 firmy Internorm po raz kolejny zostało nagrodzone przez środowisko branżowe. Tym razem w konkursie Dobry Design 2013 organizowanym przez magazyn Dobrze Mieszkaj. Jak mówią sami organizatorzy, ich celem było stworzenie opiniotwórczej grupy jurorów – stąd do udziału w pracach zaproszonych zostało aż 100 architektów i projektantów wnętrz. Wyróżnili oni 44 produkty w dziesięciu różnych kategoriach. Okno Varion 4, które wcześniej znalazło się już wśród pięciu zwycięskich produktów w plebiscycie „Słownik Architektury. Produkt roku” to Internorm w pigułce – połączenie innowacyjnego designu i doskonałych osiągów.

Fot. InternormFot. InternormDobry Design 2013 to już druga edycja konkursu organizowanego przez nasz magazyn. Kolejny raz chcieliśmy wyróżnić najlepsze i najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz, po raz kolejny również postanowiliśmy głos w kwestii ich oceny oddać profesjonalistom. To właśnie oni i tylko oni zdecydowali, kto w tym roku zasłużył na tytuł Dobry Design. Muszę przyznać, że w tegorocznej edycji mieli jednak naprawdę trudny orzech do zgryzienia, jako że zaskoczyła nas liczba zgłoszonych produktów (prawie dwukrotnie więcej niż rok temu!), a także ich wysoki poziom. Innowacyjne okno marki Internorm – jeden z produktów nagrodzonych tytułem Dobry Design 2013 - jest tego najlepszym dowodem – mówi Justyna Łotowska, redaktor naczelna magazynu Dobrze Mieszkaj.

Fot. InternormFot. InternormOkno wykonane jest z połączenia drewna z zewnętrzną nakładką aluminiową, a pomiędzy szybami wbudowana jest osłona przeciwsłoneczna w postaci żaluzji lub plisy. W standardzie pasywnym, Varion 4 z potrójną szybą zespoloną oraz zewnętrzną pojedynczą szybą (między nimi ukryta jest żaluzja) potrafi osiągnąć izolacyjność cieplną na poziomie 0,72W/m2k z podniesioną osłoną i wyjątkowo niski współczynnik 0,63W/m2k, kiedy jest ona opuszczona. Interesującym rozwiązaniem jest opcjonalnie dostępne sterowanie żaluzją za pomocą silniczka elektrycznego zasilanego energią słoneczną przez wbudowany moduł fotowoltaiczny – dzięki niemu nie trzeba wykuwać bruzd pod przewody i można oszczędzić jeszcze więcej energii. Dzięki szklanemu skrzydłu z zewnątrz, zlicowanemu z ramą okno ma bardzo nowoczesny i jednocześnie ponadczasowy charakter.
REKLAMA:

Fot. InternormFot. InternormChoć Internorm jest obecny na polskim rynku od stosunkowo niedawna, nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Cieszymy się z wyróżnień przyznawanych przez fachowców: utwierdzają nas one w przekonaniu, że proponujemy klientom rozwiązania najwyższej klasy – mówi Karol Niespodziewański, Dyrektor Marketingu Internorm. Wszystkim tym, którzy chcieliby zobaczyć Varion 4 na żywo przypominamy, że będzie to można zrobić na odbywających się w Poznaniu w dniach 29 stycznia – 1 lutego targach BUDMA 2013.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Internorm
#okna #wiadomości #nagrody #okno #okna i drzwi #Internorm

Więcej tematów: