Barlinek - SAMOspłacające sie domy

Podziel się:
Koalicja eko-Polska to inicjatywa BOŚ Banku, realizowana pod patronatem Pracodawców RP. Wraz z partnerami, wśrod których znalazł się Barlinek, chce ona realizować projekt ekologicznych „SAMOspłacających się domów”.

Fot. BarlinekFot. BarlinekDzięki zamontowanym na działkach panelom fotowoltaicznym „SAMOspłacające się domy” będą mogły zamieniać energię słoneczną na elektryczną, która będzie wykorzystywana na potrzeby ich mieszkańców. Dodatkowo, przy korzystnej zmianie przepisów OZE (Odnawialne Zasoby Naturalne), którą forsują inicjatorzy projektu, właściciele będą mogli również zarabiać na sprzedaży nadwyżek wyprodukowanego przez ich domy prądu. Te właśnie dochody - jak deklarują przedstawiciele BOŚ Banku - będą mogły spłacać kredyty za ich domy.

Każdy dom wyposażony będzie dodatkowo w ekologiczne sprzęty i energooszczędne rozwiązania dostarczane przez partnerów akcji. Wśród nich znajdują się podłogi marki Barlinek. Są one zbudowane w całości z naturalnego drewna, ułożonego krzyżowo w trzech warstwach. Taka konstrukcja jest m.in. gwarantem doskonałego przewodnictwa ciepła i tym samym sprawia, że podłogi z deski barlineckiej doskonale sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym. Ma to przy tym projekcie szczególne znaczenie, gdyż „SAMOspłacające się domy” ogrzewane będą z użyciem pomp ciepła, przy których zastosowanie ogrzewania podłogowego jest wymogiem.
REKLAMA:

Innowacyjność i ekologia to wartości niezwykle ważne dla naszej firmy. Ten projekt ma szansę na połączenie ich w praktyce, z realną korzyścią dla użytkowników „SAMOspłacających się domów”. Stąd nasza decyzja o partnerstwie. - mówi Wojciech Michałowski, Prezes Zarządu Barlinek S.A.

Oprócz Barlinka partnerami akcji i dostawcami wyposażenia domów są marki: Opoczno (płytki ceramiczne) i Cersanit (elementy wyposażenia łazienek: wanny, ceramika sanitarna, kabiny prysznicowe), Amica (sprzęt AGD) oraz Black Red White (meble kuchenne). Projekty domów dostarcza wydawnictwo Murator. Akcji patronuje organizacja Pracodawcy RP.

Finansowanie zakupu „SAMOspłacających się domów” zapewnia inicjator projektu - BOŚ Bank. Według szacunków ekspertów banku wpływy z własnej mikroelektrowni oraz oszczędności wynikające z zastosowania ekologicznych rozwiązań dostarczą właścicielom domów nadwyżki finansowej, która nie tylko wystarczy na spłatę comiesięcznej raty kredytu udzielonego na zakup domu, ale również przewyższy ją o 600 złotych.

Program zakłada powstanie 100 tysięcy domów w ciągu 5 lat. Mają one być nie tylko szansą dla rodzin na ekonomiczny i ekologiczny dom, ale również istotnym impulsem dla całej gospodarki (rozwój polskich firm, tworzenie nowych miejsc pracy).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Barlinek
#wiadomości #eko #barlinek

Więcej tematów: