Maciej Zień dla Tubądzina w Gliwicach

Podziel się:
W poniedziałek wieczorem do gliwickiego salonu Art Ceramiki przybyło ponad stu architektów, by spędzić wieczór w towarzystwie firmy Tubądzin i Macieja Zienia. Impreza pod nazwą Tubądzin Design Days to warsztaty dla architektów, kulinarne atrakcje, konkurs na projekt płytki. Firma zaprezentowała podczas eventu nowe kolekcje zaprojektowane przez znanego projektanta mody.

Maciej Zień na przekór tendencjom


Fot. ToolboxFot. ToolboxSpotkanie rozpoczął występ artystki Anny Sandowicz, która umilała gościom czas podczas całego wieczoru. Uczestnicy mogli posłuchać nie tylko muzyki na żywo, ale także pięciu historii o inspiracjach towarzyszących projektantom marki podczas tworzenia nowych koncepcji stylistycznych. Historie opowiedział Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin. Zaproszeni goście mieli także okazję poznać Macieja Zienia, który przybliżył co było impulsem do powstania premierowych kolekcji Berlin i Monaco.

Fot. ToolboxFot. Toolbox Podczas spotkań z architektami chcę pokazać i opowiedzieć czym kieruję się, projektując płytki. Moje projekty oparte są przede wszystkim na obserwacji otoczenia, szukaniu charakterystycznych elementów, chwytaniu ulotnej atmosfery tych miast-ikon, które są mi bliskie – mówi Maciej Zień. – Czekam na opinie architektów – to dla mnie bardzo cenna wymiana wrażeń. Formuła Tubądzin Design Days jest tak pomyślana, by ta wymiana poglądów i doświadczeń miała szansę zaistnieć między nami. Słucham i wyciągam wnioski – podsumowuje projektant.
REKLAMA:

Czy swoimi kolekcjami trafił w gust architektów? Duże zainteresowanie pokazanymi kolekcjami Berlin i Monako oraz nowościami w kolekcjach Tokyo i Barcelona świadczą o tym, że architekci poszukują nowych w form wśród tradycyjnych produktów.

Fot. ToolboxFot. Toolbox Czekałam na taką propozycję ze strony producentów, która będzie odchodziła od pewnych standardów. Tak pod względem kolorystyki, jak i wymiarów, kształtu płytek. W pewnym momencie miałam ochotę sama sięgnąć po ołówek i zaprojektować coś, czego tak naprawdę oczekujemy jako architekci – mówi Danuta Żabicka-Barecka. – Zajmuję się inwestycjami przemysłowymi i obiektami zabytkowymi, dlatego tym bardziej zależy mi na takich płytkach, które odchodzą od konwenansu. Myślę, że projekty Macieja Zienia to są właśnie takie propozycje, z którymi chciałabym pracować. Styl tych kolekcji wykorzystuje ciekawą estetykę, grę skojarzeń. Lubię zwłaszcza Londyn, daje duże możliwości łączenia poszczególnych elementów, jak również Barcelonę, która świetnie wpisuje się w obiekty zabytkowe, to są moje klimaty. Przekonują mnie te pomysły i inspirują – opowiada Danuta Żabicka-Barecka – Architekura.

Europejskie menu Jeana Bosa


Podczas bardziej swobodnej części wieczoru goście posmakowali potraw Jeana Bosa, dyplomowanego mistrza kucharskiego Francji i Belgii, szefa kuchni na dworze królewskim w Belgii i dworze książęcym w Monako. W 2006 roku Jean Bos otrzymał tytuł „Najlepszy Kucharz Świata 2006”. Podczas Tubądzin Design Days zaproponował potrawy, które składnikami, wyglądem i smakiem nawiązywały do miast z kolekcji Tubądzin kreacja Maciej Zień.

„Zainspiruj nas. Pokaż się w Bolonii”


Fot. ToolboxFot. ToolboxAtmosferę wieczoru rozgrzewał konkurs na projekt płytki: Zainspiruj nas. Pokaż się w Bolonii. Architekci i projektanci walczyli o nagrodę główną – wyjazd na wrześniowe targi Cersaie do Bolonii. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 czerwca. Drugą i trzecią nagrodą będzie realizacja projektu w formie deko-obrazu w dużym formacie.

Spotkanie zakończyło się około północy – uczestnicy długo rozmawiali z Maciejem Zieniem i Jeanem Bosem i do późnych godzin wieczornych tworzyli kilkadziesiąt prac konkursowych.

Następne spotkanie dla architektów z cyklu Tubądzin Design Days już 12 czerwca w Krakowie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Tubądzin
#wiadomości #wnetrza #konkursy #tubadzin

Więcej tematów: