Uponor na targach BIOGAZ-EXPO 2013

Podziel się:
W dniach 18-20 czerwca firma Uponor wzięła udział w targach BIOGAZ EXPO w Bydgoszczy, skierowanych do potencjalnych inwestorów i właścicieli biogazowni. Na stoisku nr 8 zaprezentowano kompleksowe systemy ogrzewania fermentatorów dla wszystkich typów biogazowni.

Fot. UponorFot. UponorNaturalna energia pozyskiwana z biogazu ma w Polsce ogromny potencjał, ze względu na dużą dostępność substratu pochodzenia rolnego. Na razie Polska znajduje się dopiero na dziewiątym miejscu pod względem produkcji biogazu. Dlatego w założeniach „Polityki energetycznej Polski do 2030” Ministerstwo Gospodarki postuluje gwałtowne zwiększenie liczby biogazowni na przestrzeni kolejnych lat. Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu BIOGAZ EXPO była doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w dziedzinie efektywnej produkcji biogazu i wymiany doświadczeń w tym zakresie. Wystawie targowej towarzyszyły liczne specjalistyczne konferencje, seminaria i warsztaty, podczas których prelegenci dostarczali uczestnikom niezbędnej wiedzy dotyczącej między innymi planowania, projektowania, eksploatacji systemów oraz źródeł finansowania inwestycji. W targach uczestniczyło ponad 40 firm oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń branżowych.

Fot. UponorFot. UponorZnajdująca się w centrum hali Łucznika ekspozycja firmy Uponor została poświęcona kompleksowym systemom ogrzewania fermentatorów w biogazowniach oraz ogrzewania płaszczyznowego. Podstawą rozwiązań są elastyczne rury Uponor PE-Xa, które zachowują trwałość i odporność na uszkodzenia zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Największym echem na targach odbiła się prawdziwa rynkowa innowacja, którą jest koncepcja betonowej ściany grzewczej z wbudowanymi rurami PE-Xa. Umożliwia ona równomierne rozprowadzanie ciepła w całym zbiorniku, a niska i stała temperatura czynnika zapewnia łagodne przejście ciepła do substratu, bez ryzyka jego przegrzania lub aglutynacji. W zależności od potrzeb i indywidualnego projektu fermentatora instalacja grzewcza może być montowana również na wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie ściany zbiornika. Odwiedzający równie chętnie zapoznawali się z innymi rozwiązaniami dla gospodarstw rolnych, takimi jak systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, technologia topienia lodu i śniegu Uponor Maltaway, a także preizolowane rury do zaopatrywania gospodarstw w wodę użytkową i grzewczą. Przedstawiciele firmy Uponor udzielali im porad projektowych i wskazówek odnośnie sposobów montażu poszczególnych rozwiązań.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Uponor
#wiadomości #izolacje #targi #ogrzewanie #uponor #izolacja

Więcej tematów: