Niezastąpiona podkaszarka

Podziel się:
Zadbane otoczenie domu, piękny ogród, idealne tereny zielone – lubimy wypoczywać w miejscach, które cieszą oko, a zarazem są estetyczne i wygodne. Dla utrzymania w ryzach terenów zielonych niezbędne są kosiarki. Dzięki nim trawa wygląda niczym soczysty, zielony dywan. Ale kto choć raz kosił trawnik, wie, że urządzenie to nie wszędzie dotrze.

Fot. McCulloch Husqvarna Group Fot. McCulloch Husqvarna Group W przypadku konieczności poradzenia sobie z trawą zarastającą wąskie, kręte ścieżki, stylowe kopczyki, a także podczas prac przy krawężnikach, rabatach, elewacjach budynku, płocie niezbędna jest podkaszarka. To lekkie i proste w obsłudze urządzenie. Nowoczesne, oferowane przez profesjonalistów podkaszarki cechują się też niskim poziomem hałasu oraz drgań, co podnosi komfort pracy, a także stanowi minimalne obciążenie dla użytkowników terenu. Dzięki dwuczęściowemu wałowi możliwe jest podłączenie dowolnego osprzętu, np. nożyc do żywopłotu, krawędziarki, piły do podkrzesywania, dmuchawy i kultywatora. Urządzenia są łatwe do uruchomienia i nie wymagają do tego celu zbyt dużo siły dzięki m.in. systemowi Soft Start i pompce paliwa. Szerokość koszenia wynosi 43 cm. Dzięki temu, że wyłącznik STOP automatycznie wraca do pozycji wyjściowej, narzędzie jest zawsze gotowe do użycia. Z kolei wykorzystanie głowicy żyłkowej Tap N’ Go powoduje, iż żyłka wysuwa się automatycznie w momencie przyciśnięcia głowicy do ziemi.
REKLAMA:

Fot. McCulloch Husqvarna Group Fot. McCulloch Husqvarna Group Wykaszarki natomiast znajdują zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy trawa jest zbyt wysoka, by kosić ją kosiarką. Są to maszyny spalinowe dużej mocy, świetnie sprawdzające się także na terenie nierównym, o dużym pochyleniu. By ułatwić sobie prace i nie nadwyrężyć ramion i kręgosłupa, warto zdecydować się na urządzenie z regulowanym, asymetrycznym uchwytem. Dzięki temu zmniejszymy obciążenie górnej partii ciała, podwyższając jednocześnie efektywność i skuteczność pracy, bo głowica tnąca w przypadku tak skonstruowanego narzędzia znajdować się będzie dokładnie przed użytkownikiem. Wykaszarki dostępne są w różnych mocach, wyposażone są w nóż do trawy i głowicę żyłkową. Mogą też posiadać wytłumienie drgań.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: McCulloch Husqvarna Group
#narzedzie #maszyny #do ogrod #narzedzie_spalinowe #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: