Fotowoltaika na targach InEnerg

Podziel się:
Niedługo Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg, organizowanych przez REECO Poland w dniach 4-6 marca 2014 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jednym z przewodnich tematów tegorocznej imprezy będzie fotowoltaika.

„Fotowoltaika to przyszłość energii odnawialnej (...) W ciągu kilku kolejnych lat planowane jest bowiem wyłączenie niektórych – przestarzałych technologicznie - bloków na węgiel kamienny, stanowiących podstawę polskiej energetyki. W efekcie, już około 2016 roku Polska może być zmuszona do kosztownego importowania energii elektrycznej. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się elektrownie fotowoltaiczne. W kontekście upływającego czasu na korzyść tych instalacji przemawia szczególnie stosunkowo krótki czas realizacji tego typu inwestycji, wynoszący około 3-18 miesięcy. Co ważne, moduły PV są proste, niezawodne i trwałe, a to dlatego, że nie zawierają ruchomych części. W Polsce produkcja energii elektrycznej z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych odgrywa wciąż marginalne znaczenie, ale i u nas zaczyna się dostrzegać ogromny potencjał, jaki drzemie w słońcu. Potwierdzeniem tego jest dynamiczny wzrost liczby przedsiębiorstw działających w tym obszarze rynku. Z danych Instytutu Energetyki Odnawialnej wynika, że jeszcze w 2007 r. w Polsce działały zaledwie cztery firmy produkujące panele fotowoltaiczne i dwie dostarczające komponenty do systemów PV. W 2013 r. na polskim rynku obecnych było już 198 firm zajmujących się produkcją paneli PV i dystrybucją elementów elektrowni fotowoltaicznych.” - mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager InEnerg.

Fotowoltaika na targach InEnergFotowoltaika na targach InEnerg
Wstęp na targi InEnerg jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji na stronie: http://www.inenerg.com/487.html. Udział w konferencji pt. „Fotowoltaika przyszłości – innowacyjne rozwiązania w branży” wiąże się z rejestracją oraz wniesieniem opłaty konferencyjnej w wysokości 344,40 zł (opłata dla studentów za okazaniem legitymacji studenckiej - 86,10 zł). Chęć udziału w wydarzeniach towarzyszących targom InEnerg można zgłaszać na stronie: http://www.inenerg.com/545.html.
REKLAMA:

Więcej informacji na: www.inenerg.com
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: oBud.pl
#wiadomości #targi #fotowoltaika #eko #obud

Więcej tematów: