Promotech wstrzymał eksport z Ukrainą

Podziel się:
Spada eksport polskich firm na Ukrainę. Do takich należy białostocki Promotech, który już odczuwa skutki zaognionej sytuacji za wschodnia granicą.

Fot. PromotechFot. Promotech - W ciągu trzech-czterech ostatnich tygodni handel z Ukrainą praktycznie zamarł - mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu, eksportera narzędzi i automatów spawalniczych. - A szkoda, bo w ostatnim czasie mieliśmy realizować duże projekty ze wschodnią Ukrainą.

Jednak do czasu wyklarowania się sytuacji, dostawy zostały wstrzymane, bo nie wiadomo w jakim kierunku to wszystko zmierza. Na razie Ukraina ma wewnętrzne problemy płynnościowe z walutą, poza tym w stanie niepewności politycznej nikt nie inwestuje. W efekcie sytuacja na Ukrainie i konflikt wokół Krymu już przekłada się na handel międzynarodowy i przynajmniej na razie wpływa na istotne ograniczenie sprzedaży naszych towarów na tamtejszy rynek.

Fot. PromotechFot. PromotechFot. PromotechFot. Promotech
Według danych GUS – w styczniu eksport polskich towarów na Ukrainę zmniejszył się o 4,3 proc. w stosunku od ubiegłego roku. Według wstępnych wyliczeń Ministerstwa Gospodarki w lutym spadek wyniósł już prawie 18 proc. Na Ukrainę eksportuje obecnie ok. 12 tys. polskich firm.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Promotech
#wiadomości #promotech #maszyny #GUS

Więcej tematów: