Trendy zmian cen materiałów budowlanych w październiku 2014 r.

Podziel się:
Ceny materiałów budowlanych znów uległy zmianom.

W październiku 2014 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny silikatów (+1,1%), chemii budowlanej (+0,8%), gazobetonów (+0,5%), izolacji wodochronnych (+0,5%) i suchej zabudowy (+0,2%). Spadły ceny narzędzi i sprzętu budowlanego (-2%), mat. ściennych ceramicznych (-1,2%), izolacji termicznych (-0,6%) oraz drewna i mat. drewnopochodnych (-0,4%). W pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.
W kategorii „inne” ceny nie wzrosły. Spadły natomiast ceny farb, lakierów, tapet (-5,1%), cementu, wapna (-1,1%) oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (-0,2%). Nie zmieniły się ceny wyrobów stalowych, instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-wrzesień 2014 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 14,8%, ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 0,9%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 17%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 3,7%.
REKLAMA:

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do składów Grupy PSB) w październiku 2014 r. były o 4% wyższe niż przed rokiem oraz o 8% niższe niż we wrześniu 2014 r. Sprzedaż po dziesięciu miesiącach 2014 roku była wyższa o 13% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

 Fot. PSB Fot. PSB
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Grupa PSB
#wiadomości #ściany #psb

Więcej tematów: