Na co zwrócić uwagę wybierając system rynnowy?

Podziel się:
Wybór systemu rynnowego, przez większość uważany za temat bardzo odległy. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego elementu wykończenia. Czy inwestorzy powinni kierować się tylko ceną? Nie do końca! Będąc bowiem na etapie planowania budżetu, mamy większe możliwości wyboru, niż w sytuacji, kiedy podejmujemy decyzję przy końcu inwestycji.

Fot. GalecoFot. Galeco
1. Wybierając system rynnowy należy zwrócić uwagę na surowce z jakiego jest wykonany i poznać ich właściwości. Na rynku najczęściej wybierane są systemy z PVC. Decydując się na ich wybór upewnijmy się, że rynny są wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie ulegnie szybkiemu odbarwieniu. Niektóre systemy z PVC są wykonane ze specjalnie dobranego materiału, który posiada zabezpieczenie „UV PROTECT”. Chroni ono kolor rynny przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, pozwalając zachować ich żywotność przez długie lata. W pierwszej trójce najczęściej wybieranych surowców znajduje się również stal, którą powinna cechować wysoka trwałość.

2. Wybierając system orynnowania warto pamiętać, że jest to inwestycja na wiele długich lat. Dlatego dobrze jest dokładnie oszacować swój budżet i zdecydować się na najlepszą z możliwych opcji. Jak wyglądają różnice cenowe w systemach rynnowych? Okazuje się, że stawiając na wybór, uważanego za najtańszy, surowca PVC oszczędzamy stosunkowo niewiele w porównaniu z rynnami ze stali. Różnice w cenie mogą wynosić do 500 zł, dlatego przed podjęciem decyzji warto zwrócić się do specjalisty o wykonanie profesjonalnej wyceny.
REKLAMA:

3. Ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru wybór orynnowania jest również gwarancja. Dzięki niej możemy spać spokojnie bez obaw o pojawienie się korozji czy odbarwień. Długoletnia gwarancja to także zapewnienie ze strony producenta dotyczące jakości systemów rynnowych. Niektórzy producenci orynnowania, zapewnią aż 35 lat gwarancji na swoje produkty ze stali.

Podsumowując, zanim zdecydujemy się na wybór systemu orynnowania poznajmy wszystkie tajniki rynien, które nas interesują. Począwszy od surowca, aż po gwarancję, a na końcu skupmy się na cenie. Orynnowanie ma przede wszystkim być gwarantem bezpieczeństwa naszego domu przez lata.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Galeco
#dachy #rynny, odwodnienia dachów #rynna, odwodnienia #galeco #na dach #poradnik

Więcej tematów: