Płyta StyleBoard MDF.RWH od Pfleiderer

Podziel się:
Pfleiderer stworzył - płytę StyleBoard MDF.RWH, która została zaprojektowana z myślą o poszyciach ścian i dachów w warunkach wilgotnych.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer

Opis produktu:

MDF.RWH powstała by stawić czoła ekstremalnym warunkom panującym w poszyciach dachu i ścian zewnętrznych budynku. Jest ona nie tylko zdecydowanie bardziej odporna na działanie wilgoci niż inne dostępne na rynku płyty, ale zapewnia również odpowiednią wentylację, wiatroizolację i - co bardzo ważne - dyfuzję pary wodnej.

Płyta StyleBoard MDF.RWH jest otwarta dyfuzyjnie, co oznacza, że pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci z wewnątrz przegrody dachu czy poszycia ściany na zewnątrz. Pozwala to nie tylko na stworzenie korzystnego mikroklimatu wewnątrz budynku, ale przede wszystkim stanowi ochronę przez rozwojem grzybów i zniszczeniem poszycia. To bardzo istotne, jeśli zależy nam na uniknięciu w przyszłości kosztownych szkód budowlanych, związanych z nieprawidłowym odprowadzaniem wilgoci.
REKLAMA:

Otwartość dyfuzyjna płyt oznacza również brak konieczności stosowania pustki wentylacyjnej pomiędzy płytą, a izolacją cieplną wkładaną pomiędzy krokwie - co stanowi istotną różnicę w stosunku do rozwiązań tradycyjnych. W przypadku pokryć "nieoddychających", jak deskowanie z papą, czy płyty OSB, trzeba wykonać i dodatkowo zabezpieczyć folią wiatroizolacyjną pustkę wentylacyjną. Jej zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Dodatkowo należy wykonać szczeliny wentylacyjne, co wymaga zakupienia wiatroizolacji i ogranicza ilość izolacji, jaką możemy włożyć pomiędzy krokwie (o 3-4 cm, czyli o wysokość pustki wentylacyjnej). Jest to i pracochłonne, i kosztowne. W przypadku płyty MDF.RWH całą wysokość przestrzeni pomiędzy krokwiami, można wykorzystać na izolację.

Montaż StyleBoard MDF.RWH przebiega podobnie, jak w przypadku innych produktów drewnopochodnych. Płyty układa się bezpośrednio na krokwiach i łączy się ze sobą łatwo i szybko (m.in. dzięki profilom pióro - wpust), bez konieczności obróbki krawędzi. Format arkuszy (2510x635mm i 2510x1260) pozwala na o wiele szybszy montaż, niż w przypadku tradycyjnego deskowania. Prosty, dwuspadowy dach lub poszycia ścian można pokryć w jeden dzień. To oszczędność czasu i kosztów robocizny.

Połączenie pióro – wpust o specjalnie zaprojektowanym profilu zapewnia w krótkim okresie czasu optymalne odprowadzanie wody. MDF.RWH może więc pełnić nawet rolę prowizorycznego dachu. Stanowi warstwę izolacji cieplnej i efektywnie redukuje liniowe mostki termiczne. Jej duża gęstość sprawia zaś, że płyta MDF.RWH chroni także przed hałasem z zewnątrz.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Pfleiderer
#materiały konstrukcyjne #do izolacja #ściany #dach #plyty #do hydroizolacja #pfleiderer #produkty #Hydroizolacje ścian, podłóg i sufitów

Więcej tematów: