NOWE URZĄDZENIE OD HONEYWELL CZYNI STARSZE MODELE DETEKTORÓW GAZU INTELIGENTNYMI

Podziel się:
Nowe urządzenie Optima Excel Local Display modernizuje funkcjonalność detektorów gazu Optima od Honeywell stosowanych w sektorze naftowo-gazowym, petrochemicznym oraz energetycznym. Pozwala ono na bezprzewodowe wykonywanie kluczowych prac konserwacyjnych w środowisku wysokiego ryzyka szybciej, taniej oraz przy obniżonym czasie przestoju.

Fot. HoneywellFot. HoneywellPoole, Wielka Brytania, 24 sierpnia 2017r. – Honeywell (NYSE:HON) wprowadza na rynek nowe urządzenie wyposażone w technologię Bluetooth, umożliwiające połączenie stałych detektorów gazu stosowanych w sektorze naftowo-gazowym, petrochemicznym oraz energetycznym, pozwalające pracownikom na wykorzystywanie smartfona do przeprowadzania kluczowych konserwacji oraz ułatwiające uniknięcie kosztownych przestojów w środowiskach potencjalnie wybuchowych.

Nowa skrzynka połączeniowa OELD (Optima Excel Local Display) łączy się z Searchpoint Optima Plus - detektorem gazu od ponad 20 lat będącym podstawowym urządzeniem zapewniającym bezpieczeństwo na platformach wiertniczych oraz eksploatowanym w ponad 250.000 punktów detekcyjnych w sektorze naftowo-gazowym. Ponadto urządzenie OELD wkrótce będzie dostępne jako akcesorium dla firmowego flagowego detektora podczerwieni z otwartym torem - Searchline Excel. Dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi pracownicy mogą odczytywać informacje o poziomie gazów bezpośrednio z ekranu lub bezprzewodowo w odległości do 10 metrów na swoim bezpiecznym smartfonie. Pracownicy mogą bezprzewodowo realizować szerokie spektrum prac na detektorze, włącznie z jego kalibrowaniem, konfigurowaniem punktów alarmowych, określaniem gazów docelowych, jak i weryfikowaniem poziomów stężeń poszczególnych gazów czy działania czujnika.

“Firma Honeywell zaangażowała powszechnie stosowaną technologię smartfonów do przeprowadzania kluczowych prac konserwacyjnych w sektorze energetycznym, które obecnie można przeprowadzać szybciej, łatwiej oraz oszczędniej niż kiedykolwiek dotąd,” twierdzi Carl Rizberger pełniący funkcję dyrektora marketingu ds. stałych detektorów gazu w Honeywell Industrial Safety - globalnym liderze w zakresie technologii detekcji gazu. “A co najlepsze, w związku z tym, że prace konserwacyjne nie wymagają ingerencji w urządzenie, operatorzy nie muszą wnioskować o zezwolenie na przeprowadzanie prac pożarowo niebezpiecznych, które wiąże się ze skutkującym drogimi przestojami tymczasowym wyłączeniem obszaru z eksploatacji. Dzięki połączeniu bezprzewodowemu nie ma już potrzeby, by pracownik chodził ciągle do pomieszczenia sterowni, otwierał detektor w celu wykonania prac, wspinał się po drabinach czy czołgał w przewodach, by dostać się do trudno dostępnych punktów montażowych.”

Optima Excel Local Display wyposażona jest w ekran LCD prezentujący dane dot. gazów, który w czasie rzeczywistym czytelnie przedstawia informacje o stanie detektora, uzupełniając standardowy mostek komunikacyjny Optima lub Excel z pomieszczeniem sterowni. Ponadto, wyświetlacz wyposażono w jasne, dobrze widoczne z dystansu, wskaźniki świetlne ułożone podobnie, jak w światłach ulicznych, gdzie: zielony oznacza normalne działanie; żółty stan błędu; a czerwony - alarm.

Dostępny w obudowie z aluminium lub stali nierdzewnej, wyświetlacz zatwierdzono i sklasyfikowano do zastosowania w szerokim spektrum niebezpiecznych środowisk charakterystycznych, między innymi, dla branży naftowo-gazowej, petrochemicznej, w sektorze produkcji energii, przemyśle ciężkim czy przy druku litograficznym.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Honeywell
#instalacje #produkty #Instalacje - pozostałe

Więcej tematów: