Naturalne materiały w aranżacji kuchni

Podziel się:
Kuchnia jest wnętrzem szczególnym, dlatego tak duży nacisk kładzie się na jej aranżację. Coraz częściej stosujemy w niej naturalne materiały oraz rozwiązania ułatwiające sięganie po produkty z szafek i ich organizację. Wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się jeszcze długo utrzymywał. Kuchnia ma być przytulna i ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna i wygodna.

Fot. PEKAFot. PEKA
Mieszkanie jest naszym schronieniem. Tu, jak nigdzie indziej, odetniemy się od codziennego zgiełku, zrelaksujemy i spotkamy z przyjaciółmi. Mając swoje „cztery kąty” chcemy, by były w każdym detalu idealne i dopracowane. Z tego powodu dużą rolę przywiązujemy do wystroju. Powinno być: estetyczne, ale też wygodne i funkcjonalne.

Fot. PEKAFot. PEKA
Jednym z pomieszczeń, jakiemu poświęcamy najwięcej uwagi, jest kuchnia. To właśnie w niej spędzamy najwięcej czasu. Wspólnie gotujemy i spożywamy posiłki. Obowiązującym trendem jest więc kuchnia tętniąca życiem.

Fot. PEKAFot. PEKA
Stąd też coraz więcej wysp kuchennych i dłuższych, dobrze oświetlonych blatów. Tak, by każdy miał dostęp do powierzchni roboczej i mógł mieć udział w przygotowywaniu potrawy, jednocześnie gawędząc z innymi kucharzami – zauważa Dagmara Jakubczak – znana blogerka wnętrzarska i projektantka.

Fot. PEKAFot. PEKA
Zastosowanie systemów PEKA sprawia, że każdy centymetr powierzchni kuchni jest zagospodarowany zgodnie z potrzebami i preferencjami domowników. Pojemność i funkcjonalność pakownych systemów typu cargo zaskoczy nawet najbardziej wymagającego zwolennika racjonalnego gospodarowania przestrzenią. W przemyślanej i dobrze zaplanowanej kuchni wszystko czego potrzebujesz jest w zasięgu ręki. Zauważalnym trendem jest także łączenie różnych materiałów, faktur, wzorów i kolorów. Ostatecznie decydujemy się (zazwyczaj) na ujednoliconą kolorystykę. Ma być estetycznie i spójnie. W kuchni idealnie odnajdują się naturalne materiały, jak: drewno, metal, kamień, beton, ceramika, glina i szkło. Umiejętne ich połączenie sprawia, że całość wygląda harmonijnie i naturalnie oraz pozwala na dużą swobodę aranżacyjną.

Fot. PEKAFot. PEKAFot. PEKAFot. PEKA
Pamiętajmy, że według trendów najważniejsza obecnie jest wygoda, łatwość użytkowania i dobra dostępność – kontynuuje Dagmara Jakubczak. – Tak, aby sięgnąć ręką po przyprawę lub potrzebne narzędzie, nie przerywając rozmowy przy wspólnym pichceniu.
REKLAMA:

Szafki cargo i obniżane półki wysuwane jednym ruchem ręki, separatory, dzięki którym mieści się wiele produktów nawet w niewielkich szafkach i wiele szuflad i schowków – to wszystko czyni kuchnię przyjazną i niezwykle funkcjonalną. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, proponują nam bardzo praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że gotowanie staje się przyjemnością, a nawet pasją. Kuchnia to miejsce, w którym natura i technologia idą ze sobą w parze.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PEKA
#czytelnia #meble #wnetrza #kuchnia #Kuchnia i jadalnia - wystrój

Więcej tematów: