W jaki sposób Ty zabezpieczasz swój dom?

Podziel się:
Choć chcielibyśmy żyć w czasach, w których nie będzie zbrodni, kradzieży i każdy będzie mógł spokojnie sobie egzystować, bez strachu i obawy. Niestety, jak długo będziemy tylko ludźmi, tak ciągle trzeba będzie pilnować swojej własności. Szczególnie, jeżeli chodzi o nasze domostwo. Złodzieje wbrew temu, co sobie myślimy - obserwują różne osiedla. Niezależnie czy są to nowe miejsca czy raczej leciwe, a na ulicach nie widać bogactwa i przepychu. W końcu, w każdym domu jest coś, co można ukraść i nieźle na tym zarobić.

W jaki sposób Ty zabezpieczasz swój dom?
Wyjazdy wakacyjne, służbowe, nawet wyjście do pracy czy regularne rytuały rodzinne poza domem, nie umkną uwadze przedsiębiorczym złodziejom. Oni bardzo szybko widzą to, korzystając z okazji, aby włamać się i poszperać, co ciekawego masz mu do zaoferowania - czy tego chcesz, czy nie. Jednak, są metody, aby się przed tym bronić. Czy zastanawiałeś się, w jaki sposób zabezpieczyć swój dom?

Zacznij od zewnątrz - pokaż, że nie ma z Tobą żartów
Jeżeli chcemy zabezpieczyć dom, możemy skorzystać z najprostszej metody, poprosić wścibską sąsiadkę, aby zaglądała co jakiś czas. Jednak i jej może umknąć włamywacz. Jest jednak inne, funkcjonalne rozwiązanie, któremu nic nie umknie - kamera zewnętrzna. Posiadając dom, warto w nią zainwestować i otoczyć dom z każdej strony, aby mieć na oku nie tylko wejścia, ale także i okna. Niekiedy widok tego urządzenia sprawia, że włamywacz daje sobie spokój z tym adresem, idąc po prostu dalej.
REKLAMA:

Przezorny Polak zabezpiecza się jednak na kilka sposobów. Kolejną sprawą, o którą trzeba zadbać to odpowiednie drzwi antywłamaniowe z bardzo solidnymi wkładkami. Jak wiadomo, firm tutaj mamy wiele, jednak chyba najlepiej jest zaufać tym, które są od lat na rynku i cały czas stawiają na rozwój. Do takich należy m.in. gerda.pl

Na co zwrócić uwagę w drzwiach antywłamaniowych? Otóż - niezbędna jest ta właśnie funkcja, klucz systemowy, którego nie da się podrobić czy wyrobić bez karty identyfikacyjnej u pierwszego, lepszego specjalisty. Dobrze, jak drzwi posiadają ekstra wzmocnienia i wkłady ognioodporne, będą też bardzo ciężkie, ale to wszystko działa na plus.

A jakie zabezpieczenia do środka?
Skoro zewnętrzna część domostwa jest zabezpieczona, co zrobić w środku? Świetnym wyborem jest alarm, taki który uaktywni się na ruch. Czujki zwykle umieszcza się w strategicznych miejscach - na drzwi wejściowe, garażowe, od tarasu, wszelkie korytarze i tego typu miejsca. Ustawienie świateł (przy dłuższych wyjazdach), aby uruchamiały się w różnych godzinach i udawały, że w domu ktoś jest - też może pomóc w zabezpieczeniu. Rozwiązaniem może być również groźny pies - jednak dla bezpieczeństwa samego włamywacza, pozostawmy jego zdjęcie na płocie z informacją, że nie lubi on gości bez zapowiedzi - żeby później nie było zaskoczenia.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #ochrona #monitoring

Więcej tematów: