Salon połączony tarasem taką samą podłogą

Podziel się:
Nasz styl życia zmienia się, a wraz z nim ewolucję przechodzą nasze domy i mieszkania. Coraz ważniejsza staje się strefa dzienna, otwarta, gromadząca wszystkich domowników i gości. Znikają bariery pomiędzy kuchnią a jadalnią, salonem a tarasem, między wnętrzem a naturą. Wspólnym mianownikiem całej przestrzeni może się stać piękna podłoga – taka sama na zewnątrz i wewnątrz domu.

Fot. OpocznoFot. Opoczno
Chcemy być razem, a nie osobno. Wspólnie bawić się, gotować i rozmawiać ze sobą - niezależnie od tego, czy akurat parzymy kawę, przeglądamy gazetę czy szykujemy się do grilla. Dużą, otwartą przestrzeń chcemy urządzać w jednolity, spójny sposób. Jednym z rozwiązań na harmonijne łączenie wnętrza domu z tarasem czy balkonem jest podłoga o tym samym wzorze. Podłoga, która równie dobrze sprawdzi się pod dachem – w kuchni, przedpokoju, salonie – ale też będzie gotowa na deszcz, słońce i mróz.

Patent na łączenie

Płytki ceramiczne przeznaczone do wewnątrz i na zewnątrz budynków rządzą się innymi prawami. Na tarasie lub balkonie powinny doskonale znosić zmieniające się warunki atmosferyczne. Dobrze również, by nie wymagały żmudnego czyszczenia i impregnacji. Równie ważne jak funkcjonalność, są walory estetyczne podłogi - zarówno ta w salonie jak i na tarasie powinna być piękna i ponadczasowa. Czy istnieje rozwiązanie, które spełniałoby wszystkie te warunki? Tak – przeznaczone do przestrzeni na zewnątrz budynków płytki gresowe marki Opoczno i ich - dedykowane wnętrzom - odpowiedniki.

Fot. OpocznoFot. Opoczno

Bogactwo wzorów i kolorów

Płytki gresowe pozwalają nam wprowadzić naturę do wnętrza i jednocześnie zamienić taras w pokój dzienny w dowolnym stylu. Dzięki dużej różnorodności wzorów i kolorów płytek, z pewnością znajdziemy takie, które będą pasowały do naszych przestrzeni. Motywem wciąż pozostającym na topie, który doskonale wkomponuje się niemal w każdą aranżację, jest kamień. Wśród inspirowanych nim płytek z kolekcji Atakama, Slate, Stone, Sahara i Nerthus znajdziemy odcienie beżu, brązu, a także chłodniejsze szarości, aż po ciemny grafit.

Jeśli marzy nam się przestrzeń w stylu industrialnym, idealnym rozwiązaniem będą płyty gresowe o wyglądzie betonu architektonicznego, jak te z kolekcji Cemento, Dreaming, Concrete Flower, Pietra, czy Beton. Naturalnym wyborem na taras wydają się być płytki o wzorze drewna. Idealnie odwzorowane słoje, jak te na płytach gresowych z kolekcji Wood marki Opoczno, będą pięknie korespondować z otaczającą taras naturą, wnętrzom natomiast nadadzą szyku i elegancji.

Jeszcze większa przestrzeń

Każdy metr kwadratowy jest w domu na wagę złota, warto więc stosować triki powiększające optycznie powierzchnię. W jednym z nich zasada dotyczy podłogi – jednakowe płytki od przedpokoju, poprzez kuchnię i salon aż po taras, sprawią, że przestrzeń wyda nam się większa. Nie bez znaczenia będzie ich ułożenie – jeśli płytki są prostokątne, lepiej układać je równolegle do linii padania światła.

Fot. OpocznoFot. Opoczno

Integralna całość

Podłoga o tym samym wzorze to kluczowe, lecz nie jedyne rozwiązanie pomagające łączyć przestrzeń o różnych funkcjach, wewnątrz i na zewnątrz domu lub mieszkania. Wybierając meble czy dekoracje na balkon i taras pamiętajmy, by były one stylistycznie spójne z wyposażeniem sąsiadujących z nimi wewnętrznych pomieszczeń. Pomocna w utrzymaniu tego samego klimatu będzie także konsekwentnie zachowana kolorystyka.

Wspólnym mianownikiem będzie również ta sama funkcjonalność. W ciepłe dni pod gołym niebem możemy przygotowywać dania z grilla i razem z rodziną celebrować wspólne posiłki. Na tarasie więc, poza hamakiem czy rattanowym fotelem, pojawią się również stół, krzesła i akcesoria kuchenne. W ten sposób przestrzeń na zewnątrz stanie się nie tylko integralną częścią salonu, ale także kuchni i jadalni.
REKLAMA:

Taras i balkon przez niemal pół roku mogą stanowić dodatkową, pełnoprawną powierzchnię mieszkaniową. Płyty gresowe o pięknym, ponadczasowym wzornictwie będą dla nich doskonałą bazą i jednocześnie łącznikiem z kuchnią lub salonem. Pomogą stworzyć jedną, harmonijną przestrzeń, w której z radością spędzać będziemy każdą wolną chwilę.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Opoczno
#czytelnia #plytka #na podloga #wnetrza #na taras #do ukladanie_plytek #w salon #opoczno #Pokój dzienny - wystrój #Balkony, tarasy

Więcej tematów: