Okna nie muszą być białe - paleta barw profili okiennych firmy OknoPlus

Podziel się:
Od subtelnych, stonowanych szarości po wyrazistą, krzykliwą czerwień. Metaliczna lub drewnopodobna, idealnie wpisująca się w kolorystykę elewacji lub mocno skontrastowana - stolarka okienna firmy olśniewa bogatą paletą kolorystyczną. Przecież okna nie muszą być wyłącznie białe!

Fot. OknoPlusFot. OknoPlus
„Bezpieczna” i pasująca do wszystkiego biała stolarka okienna zdominowała polski krajobraz. I nic w tym dziwnego – wybieramy ją na długie lata, więc ostrożnie podchodzimy do eksperymentów z kolorami. Jednak rozwój technologii i rosnące możliwości produkcyjne pozwalają dziś inaczej spojrzeć na projekt domu - okna i ich kolor stają się ważnym elementem dekoracyjnym, wpływającym na jego architekturę oraz aranżację wnętrz.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlusFot. OknoPlusFot. OknoPlus

Jeśli nie biel, to co?

Dzięki szerokiej gamie dostępnych wzorów, kolorów i wybarwień okna PVC lub aluminiowe w okleinie drewnopodobnej (najpopularniejsze to Nebraska/Winchester, Orzech czy Złoty Dąb), mogą być alternatywą dla okien drewnianych. Współczesna technika sprawia, że powierzchnia profilu do złudzenia przypomina lakierowane drewno, łącznie z usłojeniem czy fakturą, a zachowanie ich walorów estetycznych nie wymaga czasochłonnej i kłopotliwej konserwacji, koniecznej w przypadku okien drewnianych. Doskonale prezentują się zwłaszcza w domach w stylu klasycznym czy kolonialnym – duży wybór wybarwień umożliwia harmonijne dopasowanie koloru stolarki do drewnianych podłóg i mebli.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlus

Zagrajmy w kolory

Gdy cenimy klasykę, możemy wybrać okna w okleinie drewnopodobnej. Jeśli jednak zależy nam na nietypowej aranżacji wnętrza, warto w tym celu wykorzystać mocny kolorystyczny akcent, którym będzie właśnie okienna rama. W ofercie znaleźć można propozycję stolarki dwukolorowej - tu profile mają różną kolorystykę na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Możemy wówczas tak dopasować kolor okien, by komponował się z elewacją budynku, nie rezygnując przy tym z wymarzonych barw we wnętrzach. Nietypowy kolor ramy okiennej może być również fantastyczną oprawą dla pejzażu czy ogrodu widzianego z okna.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlus- By nasi Klienci przez wiele lat mogli cieszyć się trwałym kolorem swoich okien, do ich wykonania wykorzystujemy acrylcolor. Okna wykonane w tej innowacyjnej technologii znaleźć można jedynie w naszej ofercie. Już na etapie produkcji, gruba powłoka ze szkła akrylowego zostaje trwale połączona z białym podkładem PCV, tworząc profil, który po stronie zewnętrznej ma elegancką, gładką, satynową powierzchnię odporną na działanie czynników atmosferycznych. Łatwo usunąć z niej przypadkowe zarysowania – wystarczy odrobina wody i kilka potarć czyściwem. Powłoka ze szkła akrylowego odbija większość promieni słonecznych, więc nawet po wielu latach użytkowania kolor okna jest równie intensywny jak w dniu zakupu, a zjawisko nagrzewania się profilu zostaje w znacznym stopniu zminimalizowane – poleca mówi Ewa Gasparska.
REKLAMA:

Okna stały się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym naszych domów i mieszkań. Bogactwo kształtów, kolorów i odcieni nawet najprostszej bryle budynku nada styl i charakter. Okna w nietypowym, oryginalnym kolorze to niebanalna ozdoba i niezaprzeczalny urok. Bogata gama oklein drewnopodobnych, szeroka paleta kolorów RAL, lakierowanie na dowolny kolor oraz możliwość stworzenia dwukolorowych okien to gwarancja wykreowania indywidualnego stylu budynku. Bo nasz dom musi być wyjątkowy!
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: OknoPlus
#okna #czytelnia #w okno #okna i drzwi #profil #Okna i drzwi - tematy pozostałe

Więcej tematów: