W czasach wzmożonej liczby samochodów i zmotoryzowanych pracowników, obszary parkingowe są bardzo ważne. Aby ruch na parkingach firmowych odbywał się płynnie, a koszty jego utrzymania były opłacalne – nieodzowne jest dobre zarządzanie nim za pomocą nowoczesnej automatyki parkingowej.
Fot. BFTZatorowane lub zablokowane przez nieuprawnionych użytkowników parkingi pod zakładami firmowymi odchodzą już w zapomnienie. Tym co pomoże w kontrolowaniu obszarów zamkniętych są zdecydowanie profesjonalne bariery elektromechaniczne, czyli mówiąc prościej tzw. szlabany. Dzięki nim kontrolowanie ruchu na parkingu jest znacznie wygodniejsze i sprawniejsze.
Fot. BFTNiezawodny producent szlabanów to przede wszystkim taki, na którego rady można liczyć w samej procedurze wyboru produktu, poprzez jego instalację, a skończywszy na serwisie. Szybkie reagowanie i stałą pomoc umożliwia m.in. rozbudowana sieć instalatorów. Tak właśnie jest w przypadku firmy BFT, która proponuje konsumentom najnowszy szlaban MAXIMA ULTRA 36 zasilany prądem zmiennym o napięciu 230 V z inwerterem i prędkością otwierania od 0,7s. Szlaban przeznczony jest do zdecydowanie intensywnej eksploatacji. Szlaban wyposażony w protokół U-Link umożliwia wkomponowanie go w systemy zarządzania parkingami lub budynkami. – Na niezawodność szlabanu składa się wiele aspektów. Ważne jest to, że MAXIMA ULTRA 36, ale i inne nowoczesne produkty firmy BFT dają możliwość zamontowania detektora akustycznego tzn. „STOPPY ACOUSTIC” umożliwiającego uruchomienie szlabanu w przypadku detekcji sygnału pojazdu uprzywilejowanego, karetki pogotowia, straży pożarnej lub policji – dodaje Andrzej Trojanowski. Ważnym elementem jest również oświetlenie ramienia szlabanu, wyposażone w kolorowe diody LED ułatwiające orientację i kierowanie ruchem przy szlabanie.
Fot. BFT
Niezawodność i dopasowanie
Wybierając szlaban do systemu parkingowego inwestor powinien zgłębić się w jego szczegółowe parametry, ponieważ źle dobrany sprzęt może być zbyt obciążony i wymagać częstych napraw. Szlaban, jak i cały system parkingowy powinien odpowiadać wielkości parkingu. Należy zwrócić uwagę na możliwości szlabanu oraz ilość cykli. Jeżeli w miejscu użytkowania odbywa się wzmożony ruch, musi to mieć przełożenie na daną częstotliwość pracy szlabanu – Dopasowanie odpowiedniego szlabanu do obszaru parkingowego jest zawsze podporządkowane indywidualnym właściwościom parkingu. Każda przestrzeń ma inną specyfikację i potrzeby. Inne będzie zastosowanie środków technicznych na obiekcie małym, inne na dużym – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny w BFT Polska.Fot. BFTNiezawodny producent szlabanów to przede wszystkim taki, na którego rady można liczyć w samej procedurze wyboru produktu, poprzez jego instalację, a skończywszy na serwisie. Szybkie reagowanie i stałą pomoc umożliwia m.in. rozbudowana sieć instalatorów. Tak właśnie jest w przypadku firmy BFT, która proponuje konsumentom najnowszy szlaban MAXIMA ULTRA 36 zasilany prądem zmiennym o napięciu 230 V z inwerterem i prędkością otwierania od 0,7s. Szlaban przeznczony jest do zdecydowanie intensywnej eksploatacji. Szlaban wyposażony w protokół U-Link umożliwia wkomponowanie go w systemy zarządzania parkingami lub budynkami. – Na niezawodność szlabanu składa się wiele aspektów. Ważne jest to, że MAXIMA ULTRA 36, ale i inne nowoczesne produkty firmy BFT dają możliwość zamontowania detektora akustycznego tzn. „STOPPY ACOUSTIC” umożliwiającego uruchomienie szlabanu w przypadku detekcji sygnału pojazdu uprzywilejowanego, karetki pogotowia, straży pożarnej lub policji – dodaje Andrzej Trojanowski. Ważnym elementem jest również oświetlenie ramienia szlabanu, wyposażone w kolorowe diody LED ułatwiające orientację i kierowanie ruchem przy szlabanie.
Fot. BFT
Bezpieczeństwo najważniejsze
Mimo, że z założenia szlabany stoją w miejscach, gdzie jeżdżą pojazdy, a nie powinni chodzić piesi, to jednak często zdarza się, że w zasięgu pracy szlabanu pojawiają się ludzie. Dlatego ramiona szlabanów są produkowane z tworzywa sztucznego lub aluminium – są lżejsze, a tym samym bezpieczniejsze. Jednak pamiętajmy, że nawet lekkie ramię opadając z dużą szybkością może uderzyć przechodząca osobę tak mocno, że spowoduje poważne zranienie. Bez odpowiednich zabezpieczeń może się też zdarzyć uszkodzenie samochodu. Dlatego na wszystkich szlabanach firmy BFT istnieje możliwość zastosowania gum odbojowych od spodu ramienia szlabanu albo opcjonalnych listew krawędziowych, które tak jak fotokomórki odwracają ruch ramienia szlabanu, co dodatkowo chroni ludzi i pojazdy. Ważnym elementem jest również oświetlenie ramienia szlabanu, wyposażone w kolorowe diody LED ułatwiające orientację i kierowanie ruchem przy szlabanie.REKLAMA:
To się sprawdza
Skuteczność i zasadność stosowania szlabanów na obszarach parkingowych doceniło już wiele firm i przedsiębiorstw, zapewniając swoim pracownikom sprawne korzystanie z firmowych parkingów. Instalatorzy systemów parkingowych i szlabanów doskonale wiedzą, jakie korzyści daje ich klientom automatyka parkingowa i sterowanie szlabanem parkingowym. Tego typu urządzenia sterujące gwarantują przede wszystkim łatwość montażu, trwałość i skuteczność.REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: BFT